11:54 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  486

  Nustatyta, kad UAB vadovas 2016 metais pats arba per kitus asmenis 12-kai bendrovės darbuotojų išmokėjo neoficialų užmokestį – 9 591 eurą

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Panevėžyje teismo baudžiamuoju įsakymu verslininkas nubaustas už tai, kad dalį atlyginimo darbuotojams mokėjo „vokeliuose", praneša Generalinės prokutatūros spaudos tarnyba.

  Vilniuje gyvenantis, tačiau Panevėžyje registruotai uždarajai akcinei bendrovei vadovavęs 58 metų A. K. Panevėžio miesto apylinkės teismo pripažintas kaltu dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

  Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad A. K., būdamas UAB faktiniu vadovu, 2016 metais pats arba per kitus asmenis 12-kai bendrovės darbuotojų išmokėjo papildomą (neoficialų) užmokestį — 9 591 eurą. Ši suma nebuvo užfiksuota darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiuose. Be to, nuo šios sumos nebuvo sumokėti 6 963 eurai privalomų mokesčių į valstybės biudžetą bei valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų.

  Baigus ikiteisminį tyrimą, prokuroras pareiškimu kreipėsi į Panevėžio miesto apylinkės teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Galimybė nerengti teismo proceso, tik surašyti teismo baudžiamąjį įsakymą atsirado todėl, kad A. K. savo valia atlygino valstybei padarytą žalą.

  Prokuroro prašymą teismas patenkino — A. K. pripažino kaltu ir skyrė jam 60 MGL (2,2 tūkstančių eurų) dydžio baudą. Ją nuteistasis privalo sumokėti per 2 mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

  Pranešime pažymėta, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai į teisėsaugos pareigūnus kreipėsi patys A. K. vadovaujamos bendrovės darbuotojai.

  Dar šia tema

  Nidoje statybininkai atlyginimus gaudavo "vokeliuose"
  Tegai:
  teistumas, alga, atlyginimas, bauda

  Svarbiausios temos