02:30 2018 Balandžio 20
Vilnius+ 7°C
Tiesioginis eteris
  Gydytojas, archyvinė nuotrauka

  Sukčiavimas Kauno ligoninėje: gydytojai reikalavo pinigų iš gimdyvių

  © Sputnik / Александр Кондратюк
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (124)
  24 0 0

  Įtariama, kad Prano Mažylio gydytojai, taikydami epidūrinį gimdymo skausmo malšinimą gimdyvėms, iš jų ar jų artimųjų reikalavo pinigų, nors ši paslauga buvo apmokėta Teritorinės ligonių kasos lėšomis

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Kauno apylinkės teismas nagrinės baudžiamąją bylą dėl Prano Mažylio galimo gimdymo namų gydytojų kyšininkavimo, praneša prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2016 metais lapkričio mėnesį gavus 8 asmenų pareiškimus, dėl galimo VšĮ Kauno klinikinės ligoninės filialo Mažylio gimdymo namų gydytojų kyšininkavimo taikant epidūrinį gimdymo skausmo malšinimą gimdyvėms. Pranešimai apie įtarimus kyšininkavimu buvo įteikti keturiems šių gimdymo namų gydytojams.

  Tyrimo metu buvo surinkti duomenys, leidžiantys pagrįstai įtarti, kad gydytojai už šią procedūrą iš gimdyvių ar jų artimųjų reikalavo tam tikros pinigų sumos, nurodydami jog ši paslauga yra mokama, nors ji, kaip vėliau nustatė pareigūnai, buvo apmokėta Teritorinės ligonių kasos lėšomis. Nustačius šias aplinkybes, nusikalstamos veikos dėl kyšininkavimo buvo perkvalifikuotos į sukčiavimą.

  Kadangi baudžiamoji atsakomybė už sukčiavimą kyla jei įgyto turto vertė viršija 3 MGL (114 Eur), dviejų gydytojų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas ir surinkta medžiaga perduota policijai dėl administracinės atsakomybės taikymo šiems asmenims.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (124)

  Dar šia tema

  Policija išaiškino sukčius atliekų tvarkymo sektoriuje
  Sukčiai pardavinėja per internetą SAM uždraustą gydomąjį kremą
  Tegai:
  sukčiavimas, Kaunas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos