03:24 2018 Kovo 23
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  kontrabanda, nuotrauka iš įvykio vietos

  Pasieniečiai 30 km persekiojo kontrabandą gabenusį mikroautobusą

  © Photo: VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (125)
  37 0 0

  Automobilyje gabenti beveik 34 tūkstančiai pakelių baltarusiškų cigarečių, kuriu vertė Lietuvoje su mokesčiais yra daugiau kaip 102 tūkstančiai eurų

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Mažeikių rajone pasieniečiai po 30 kilometrų trukusių gaudynių sulaikė Latvijoje registruotą mikroautobusą, kuriuo gabenti beveik 34 tūkstančiai pakelių baltarusiškų cigarečių, praneša sienos apsaugos tarnyba.

  Trečiadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasieniečiai Mažeikių rajono Viekšnių kaime patikrinti stabdė mikroautobusą „VW Transporter" latviškais numeriais. Pasieniečiai turėjo informacijos, kad šiuo iš Latvijos atvažiavusiu automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys.

  Vairuotojas nepakluso VSAT pareigūnų reikalavimams sustoti  ir, padidinęs greitį, nuvažiavo Kapėnų kaimo link.

  Автобус с контрабандой
  "VW Transporter" su kontrabanda

  Mikroautobusą pasieniečiai persekiojo apie 30 kilometrų, kol "VW Transporter" nuvažiavo nuo kelio į laukus Mažeikių rajono Fermos kaimo ribose ir čia užstrigo. Vairuotojas pasinaudojo tamsa ir pabėgo.

  Bėglio paieškai buvo pasitelkti Mažeikių policijos pareigūnai ir kinologas su tarnybiniu šunimi, tačiau vairuotojo sulaikyti nepavyko.

  "VW Transporter" buvo prigrūstas cigarečių dėžių. Iš viso pasieniečiai sulaikė 33 996 pakelius cigarečių, pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra daugiau kaip 102 tūkstančiai eurų.

  Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų. Sulaikytos cigaretės ir mikroautobusas saugomi Šiaulių užkardoje.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (125)

  Dar šia tema

  Traukiniu buvo vežama apie 300 tūkst eurų vertės rūkalų kontrabanda
  Du lietuviai nešė 3 tūkst pakelių kontrabandinių rūkalų
  Latvis vežė 1,3 mln eurų vertės cigarečių kontrabandą kaip kramtomąją gumą
  Tegai:
  kontrabanda
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos