17:40 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Poliklinika Vilniuje, archyvinė nuotruka

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl elektroninės sveikatos projekto

  © Sputnik / Александр Липовец
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  STT pradėjo ikiteisminį tyrimą siekiant nustatyti, ar buvo padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, kuriant Lietuvos elektroninės sveikatos sistemą

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, gavusi Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl Lietuvos elektroninės sveikatos sistemos kūrimo išvadą, praneša prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ikiteisminis tyrimas pradėtas siekiant išanalizuoti ir įvertinti aplinkybių visumą bei nustatyti, ar buvo padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, kuriant Lietuvos elektroninės sveikatos sistemą.

  Prie elektroninės sveikatos sistemos iki šių metų sausio 5 dienos jau prisijungė  daugiau kaip 400 sveikatos priežiūros įstaigų — beveik pusė visų įstaigų, pasirašiusių sutartis su Valstybine ligonių kasa. Iš viso nuo pat elektroninio recepto naudojimo pradžios jau buvo išrašyta daugiau nei trys milijonai elektroninių receptų. Taip pat prie elektroninės sveikatos sistemos prisijungė  apie 90% vaistinių.

  STT korupcijos prevencijos specialistai yra ne kartą atkreipę atsakingų institucijų dėmesį dėl tinkamai neįgyvendinto elektroninės sveikatos projekto. Tarp korupcijos rizikos veiksnių sveikatos apsaugos sistemoje įvardintas nepakankamai išplėtotas informacinių technologijų panaudojimas, nesukurtos reikalingos informacinių technologijų sąsajos tarp atskirų įstaigų, kurios padėtų sėkmingai šį projektą įgyvendinti.

  Dar šia tema

  STT: Energetikos ministerijos įmonės neviešina savo veiklos
  Tegai:
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos