07:49 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Kontrabanda, archyvinė nuotrauka

  Kontrabandininkai vėl bandė rūkalų krovinį pridengti ledo lytimi

  © Photo: VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (179)
  2420

  Kontrabandininkai iš Baltarusijos į Lietuvą paleido 1500 pakelių cigarečių be akcizo ženklų, rūkalų krovinį jie pritvirtino po ledo lytimi

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Pavoverės užkardos pasieniečiai sulaikė dar vieną Nerimi iš Baltarusijos plukdytą  nelegalių rūkalų krovinį, kurį kontrabandininkai buvo pritvirtinę po ledo lytimi, tai jau antras pasieniečių išaiškintas toks atvejis.

  Naudodamiesi vaizdo stebėjimo sistema šeštadienį VSAT Ignalinos pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai Neryje tarp daugybės lyčių pastebėjo vieną įtartiną. Ši vieta yra ties Švenčionių rajono Molių kaimu.

  Pasieniečiai į upę nuleido tarnybinę motorinę valtį ir atsargiai skindamiesi kelią tarp kitų lyčių pasiekė įtartinąją. Ją VSAT pareigūnai parsitempė į krantą. Betraukiant lytį iš vandens tapo aišku, kad po ja yra pritvirtintas nelegalus krovinys.  Tai būta dviejų tarpusavyje surištų paketų. Kai lytis plaukė upe, matėsi tik jos viršus, o krovinys buvo po vandeniu ir plika akimi nepastebimas.

  Paaiškėjo, kad kontrabandininkai iš Baltarusijos į Lietuvą taip paleido 1500 pakelių cigarečių be akcizo ženklų. Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pareigūnai pradėjo administracinę teiseną.

  Praėjusią savaitę tai buvo jau antras panašus atvejis, kai kontrabandininkai Nerimi plukdytus krovinius maskavo ledo lytimis. Penktadienį Pavoverės užkardos pasieniečiai ties tuo pačiu Molių kaimu vaizdo stebėjimo sistema irgi užfiksavo Nerimi plaukusią įtartiną lytį. Ją ištraukus į krantą paaiškėjo, kad po ledo gabalu pritvirtintuose ryšuliuose buvo 1500 pakelių baltarusišku cigarečių be akcizo ženklų.

  Контрабанда сигарет
  1500 pakelių cigarečių iš Baltarusijos
  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (179)

  Dar šia tema

  Lietuvoje rekordinis kontrabandinių cigarečių skaičius
  Tegai:
  kontrabanda, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos