21:03 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Naujojo prezidento politika bus siekiama panaikinti korupciją gynybos srityje, sukurti modernią teritorinės gynybos sistemą, taip pat užtikrinti, kad kariuomenė būtų profesionali ir sustiprintas nuolatinis rezervas

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Ukraina laikysis stojimo į NATO kurso ir palaikys "karo su Rusija" poziciją, sakė naujai išrinkto Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio patarėjas gynybos klausimais Ivanas Aparšinas "Gromadskoje televidenje" eteryje.

  "Mes nekeičiame kurso dėl Ukrainos stojimo į NATO. Tačiau mes neaptarėme terminų. Mes negalime pakeisti kurso dėl požiūrio į karą su Rusijos Federacija, tai yra karas", — sakė Aparšinas.

  Jis pridūrė, kad naujojo prezidento politika bus siekiama panaikinti korupciją gynybos srityje, sukurti modernią teritorinės gynybos sistemą, taip pat užtikrinti, kad kariuomenė būtų profesionali ir sustiprintas nuolatinis rezervas. 

  Santykiai tarp Maskvos ir Kijevo pablogėjo dėl vidinio Ukrainos konflikto Donbase. Ukrainos valdžios institucijos nuolat kaltina Rusiją kišimusi į vidaus reikalus šalyje.

  2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore".

  Maskva neigia Kijevo kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Rusija ne kartą pabrėžė, kad nėra konflikto šalis Ukrainos pietryčiuose ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Zelenskis pasisakė prieš valdžios kišimąsi į žiniasklaidos veiklą Ukrainoje
  Europos Parlamente Zelenskis pavadintas "lygtimi su daugybe nežinomųjų"
  Zelenskis pasitraukė iš savo verslo
  Tegai:
  santykiai, NATO, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos