14:32 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  © AP Photo / Vadim Ghirda
  Rumunijoje Valentino diena vadinama Dragobet ir švenčiama vasario 24 dieną. Rumunijos folkloro personažas, kurio vardu ir pavadinta šventė, yra Eroso ar Kupidono analogas. Anksčiau jaunuoliai ir merginos šią dieną susitikdavo priešais bažnyčią ir kartu eidavo į mišką pirmųjų pavasario gėlių rinkti.
  Rumunijos pietuose įsitvirtino papročiai, pagal kuriuos merginos grįždavo iš miško bėgdamos, o įsimylėję jaunuoliai turėdavo jas gaudyti. Jei jaunuolis pagaudavo merginą, ir ji taip pat buvo įsimylėjusi jį, tuomet ji turėjo jį pabučiuoti visų akivaizdoje. Nuo tos akimirkos visi žino, jog šie jaunuoliai susižadėjo.
  Rumunai bando atgaivinti Dragobet festivalį, kad jis oficialiai užimtų Valentino dienos vietą.

  "Mandagumo šokoladas", gaudynės ir masinės vestuvės. Kaip pasaulis švenčia romantiškiausią metų dieną — "Sputnik Lietuva" nuotraukų galerijoje

  Vasario 14 dieną visame pasaulyje švenčiama Valentino diena arba įsimylėjėlių diena.

  Tradicija Švento Valentino dieną švęsti "įsimylėjėlių dieną" įsitvirtino 14-ojo amžiaus pabaigos anglų ir prancūzų literatūroje, kurioje atsirado legenda, kad šią dieną paukščiai pradeda ieškoti savo poros.

  O štai "Valentino atvirukus" XV amžiuje išrado Orleano kunigaikštis, kai iš nuobodulio sugalvojo rašinėti žinutes savo žmonai.

  Daugiausia šią šventę švenčia Europos šalių gyventojai. Kai kuriose valstybėse ši šventė uždrausta — Saudo Arabijoje už tai galima net  gauti baudą.

  Azijos šalyse šventė atsirado ne taip seniai ir paprastai sutampa su kpkiomis nors tradicinėmis šventėmis, tačiau Valentino dieną kartais žmonės čia švenčia netgi prašmatniau nei europiečiai.

  Dar šia tema

  Kaip pasaluyje švenčiama Valentino diena: nuo prisipažinimo mylint iki mitingų
  Tegai:
  meilė, Švento Valentino diena, Šventojo Valentino diena

  Dar nuotraukų

  Svarbiausios temos