16:29 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  © AFP 2020 / Genya Savilov
  Nuotraukoje: grafiti ant buvusių "Energetik" kultūros namų Pripetės mieste.

  Nespalvotos nuotraukaus, padarytos prieš Černobylio katastrofą ir modernios nuotraukos. Kaip pasikeitė atomininkų miestas — Sputnik Lietuva nuotraukose

  Pripetės miestas buvo įkurtas 1970 metų vasario 4 dieną. Pagrindinė jo įkūrimo priežastis — pastatyta viena didžiausių tuo metu Europoje atominių elektrinių — Černobylis.

  Černobylio atominės elektrinės avarija 1986 metais laikoma didžiausia tokio pobūdžio avarija branduolinės energijos istorijoje. Tai įvyko Ukrainos TSR teritorijoje. Likvidacijoje dalyvavo daugiau nei 600 tūkst. žmonių.

  30 kilometrų spinduliu nuo sprogimo vietos yra išskirtinė zona — teritorija, į kurią draudžiama laisvai patekti, kuri buvo intensyviai užteršta radionuklidais.

  Pripetė yra įtraukta į šią zoną, tačiau dabar radiacija joje labai sumažėjo dėl dezaktyvacijos. Šiandien turistai į miestą atvyksta ekskursijoms, taip pat galima sutikti "stalkerių", kurie į teritoriją patenka nelegaliai.

  Miesto įkūrimo dieną 50 buvusių jo gyventojų atvyko į Pripetę. Ant medžių jie pakabino miesto ir užrašus "Su gimtadieniu".

  Dar šia tema

  Sniegą matysime tik senose nuotraukose: ekspertas apie būsimas žiemas Lietuvoje
  "Žemė — mūsų namai": aplinkos apsaugos mitingas Vilniuje
  Pakluskite mums, bet duokite tranzito. Ko Linkevičius važiavo į Minską
  Tegai:
  Černobylis

  Dar nuotraukų

  Svarbiausios temos