01:30 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  © AFP 2020 / Damien Meyer
  Šokolado gamintojas Jean-Francois Pre demonstruoja koronaviruso molekulės formos velykinį "kiaušinį", pagamintą iš baltojo šokolado, dažyto juodąja ir raudonąja migdolų pasta.

  Europiečiai ruošiasi pagrindinėms krikščioniškoms šventėms ir bando pralinksmėti, nepaisant to, kad negalės pamatyti artimųjų. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukose

  Katalikiškos Velykos švenčiamos šių metų balandžio 12 dieną. Šventė reiškia Jėzaus Kristaus prisikėlimą. Tai yra pagrindinė krikščioniškosios tradicijos šventė.

  Pagrindinis Velykų simbolis tarp katalikų yra margučiai. Velykų kiaušiniais keičiamasi su artimaisiais, su jais taip pat žaidžiami įvairūs žaidimai.

  Karantinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Gerai žinomas katalikiškų Velykų simbolis yra velykinis triušis, kuris simbolizuoja gamtos klestėjimą ir stiprybę. Taigi, namų šeimininkės gamina triušio formos pyragus, šokolado figūrėles. Taip pat šventinį stalą puošia žvakės, gėlės, velykiniai krepšeliai.

  Katalikiškos Velykos trunka savaitę, per kurią žmonės įprastai eina į pamaldas, įvairius Biblijos temų spektaklius gatvėse, žaidžia žaidimus su kiaušiniais, tačiau dėl karantino šiais metais visi turės likti namuose.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Dar šia tema

  Senovės civilizacijos ir NSO: ekskursija po Lietuvos etnokosmologijos muziejų
  Kauno klinikos sureagavo į skandalą dėl gydytojų vienkartinės aprangos
  Ruoniai ant ledo ir avių kaimenė: geriausi laukinės gamtos kadrai — 2020
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Velykos

  Dar nuotraukų

  Svarbiausios temos