07:38 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  © Sputnik /
  Nuotraukoje Poznanės gyventojai sveikina sovietų kareivius-išvaduotojus, kurie važiuoja IS-2. Santrumpa IS reiškia "Josifas Stalinas" — oficialus serijinių sovietinių sunkiųjų tankų, išleistų 1943–1953 metais, pavadinimas. IS-2 buvo galingiausias ir stipriausiai šarvuotas iš visų karo laikotarpio sovietinių ir sąjunginių serijinių tankų bei vienas stipriausių tankų tuo metu pasaulyje.

  Siaubingi ginklai, didžiųjų valstybių galios simbolis — Sovietų tankai, žinomi visame pasaulyje, — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

  Iki Spalio revoliucijos Rusijos armijoje nebuvo tankų. 1917 metais joje buvo tik 13 šarvuotų divizionų ir keli "riedantys" batalionai, kuopos bei septyni šarvuoti traukiniai.

  Vietinė tankų gamyba pradėjo vystytis per Pilietinį karą. Iš pradžių šios mašinos buvo kuriamos pagal užsienio tankų modelius.

  Tačiau jau 1929 metų gegužės 1 dieną gamykla "Bolševik" pagamino pirmuosius 30 tankų su marke MS-1. Tai buvo pirmieji TSRS ginkluotųjų pajėgų tankai. Per trejus metus buvo pagamintos keturios pramoninės tankų serijos.

  Tegai:
  tankai, Didysis Tėvynės karas, TSRS

  Dar nuotraukų

  Svarbiausios temos