07:24 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  © Sputnik / Vadim Alexeyev
  Pionierijos diena minima gegužės 19 dieną, Lenino sąjunginės pionierių organizacijos gimtadienį. Nuotraukoje: trimitininkas ir būgnininkai rytinėje rikiuotėje "Kregždė" pionierių stovykloje netoli Čeboksario miesto Čiuvašijoje, 1983 metai.

  Raudonas kaklaraištis, ženkliukas su Vladimiru Leninu ir noras padėti visiems, kuriems reikia pagalbos. Jaunų pionierių nuotraukos — žiūrėkite Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

  TSRS gegužės 19 dieną buvo minima Pionierijos diena. Sovietmečiu tai buvo pagrindinė moksleivių šventė. Paprastai šią dieną buvo rengiamos šventinės rikiuotės, per kurias spaliukus priimdavo į pionierius. Berniukai ir mergaitės duodavo iškilmingą priesaiką ir gaudavo raudoną kaklaraištį su pionieriaus ženkleliu.

  Pionieriumi galėjo tapti moksleivis nuo 9 iki 14 metų. Sprendimą dėl priėmimo į pionierius atviru balsavimu priimdavo pionierių būrys. Pirmiausia pionieriais tapdavo pirmūnai ir aktyvistai, bet po to priimdavo ir likusius. Tik tikri "chuliganai" negalėjo patekti į pionierius.

  Tegai:
  TSRS, pionieriai

  Dar nuotraukų

  Svarbiausios temos