01:49 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  • Президент Литвы в Брюсселе на переговорах по бюджету
  © REUTERS / Stephanie Lecocq
  Europos Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von Der Leyen pasisveikino spaudos konferencijoje po keturių dienų Europos viršūnių susitikimo Europos Taryboje Briuselyje. Tai buvo pirmasis ES lyderių susitikimas gyvai nuo pandemijos pradžios.

  Nepaisant koronaviruso pandemijos, kuri privertė laikytis socialinio atstumo, pasisveikinimai tapo tik linksmesni. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso pandemiją 2020 metų kovo 11 dieną. Daugiausia virusas perduodamas artimo kontakto metu, dažniausiai per mažus kvėpavimo takų lašelius, susidarančius kosint, čiaudint ir kalbant. Rečiau užsikrėtimas galimas palietus užterštą paviršių, o paskui veidą.

  Uhane, kur kilo pirmasis COVID-19 protrūkis, sugalvota, kaip pasisveikinti nespaudžiant rankų, kad būtų galima sustabdyti koronaviruso plitimą, taigi, iš čia kilo ir pasisveikinimo pavadinimas.

  Nors visame pasaulyje žmonės sugalvojo daug daugiau variantų, kaip pasisveikinti nespaudžiant rankų, oficialių susitikimų metu visgi dažniausiai naudojamas pasisveikinimas alkūnėmis.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)
  Tegai:
  politikai, COVID-19, koronavirusas

  Dar nuotraukų

  Svarbiausios temos