15:37 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  © Sputnik / Stringer
  Sumažėjus radiacijai stoties rajone, Černobylio zona tapo populiaru lankymo objektu: vyksta teisėtos ekskursijos, tačiau pasitaiko ir neteisėtų atvykėlių.

  Ekskursijos ilgą laiką buvo vykdomos Černobylio zonoje, tačiau tokiose kelionėse yra daugybė taisyklių, kurių reikia laikytis, kad keliautojai negautų radiacijos dozės. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukose

  Černobylio atominės elektrinės zonos lankymas yra kiek rizikingas sveikatai, todėl už savo sveikatos saugumą atsakingas asmeniškai lankytojas, o ne kelionių organizatoriai.

  Zonoje nerekomenduojama valgyti ir rūkyti gryname ore; liesti statinius ir augalus; atsisėsti ir padėti daiktus ant žemės; griežtai draudžiama išvežti bet kokius daiktus už zonos ribų; zonos teritorijoje nerekomenduojama gerti vandens iš žemės šaltinių.

  Kultinėmis zonos vietomis laikomas mirties tiltas ir Raudonasis miškas. Kalbant apie tiltą, tiesiai per šį tiltą į Pripetę veda kelias Černobylis–Lelevas–Kopači.

  Černobylio avarija įvyko balandžio 26-osios naktį, 01:23. Pripetės gyventojai buvo evakuoti tik balandžio 27-osios vidurdienį, maždaug po pusantros dienos po avarijos. Daugelis miestiečių iš smalsumo visą dieną stovėjo prie šio tilto ir stebėjo sunaikintą rūkstantį ketvirtąjį Černobylio atominės elektrinės bloką.

  Raudonasis miškas — apie 202 kvadratiniai kilometrai medžių, esančių šalia Černobylio atominės elektrinės, kurie per didžiausią radioaktyviųjų dulkių išsiskyrimą per reaktoriaus sprogimą 1986 metais gavo didžiausią radiacijos dozę. Per didelę sugertos spinduliuotės dozę avarijos metu medžiai sudžiūvo ir įgavo rausvą spalvą, tai įvyko per 30 minučių nuo sprogimo.

  Dar šia tema

  Lukašenka: Černobylio avarijos paveiktuose rajonuose galima ir reikia gyventi
  Gelbėtojai ir toliau gesina gaisrus Černobylio zonoje
  Černobylio zona atidaryta lankytojams
  Tegai:
  ekskursija, Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis

  Dar nuotraukų

  Svarbiausios temos