16:48 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984
  Naikintuvas SU-27. Archyvinė nuotrauka

  NATO naikintuvai tris kartus per savaitę lydėjo Rusijos lėktuvus

  © Sputnik / Артем Житенев
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (176)
  2610

  NATO naikintuvai iš Zoknių aviacijos bazės Lietuvoje ir Amari bazės Estijoje tris kartus praėjusią savaitę kilo į orą virš Baltijos jūros palydėti Rusijos lėktuvus.

  VILNIUS, bal 25 Sputnik. Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos (KAM) duomenimis, NATO šalių karinių pajėgų naikintuvai, dislokuoti oro pajėgų aviacijos bazėje Zokniuose Lietuvoje ir bazėje Amari Estijoje, prajėjusią savaitę tris kartus kilo į orą virš Baltijos jūros palydėti Rusijos lėktuvus.

  Pranešama, kad balandžio 18 dieną NATO naikintuvai pakilo į orą iš Zoknių aviacijos bazės patikrinti Rusijos karinių oro pajėgų orlaivius, kurie išskrido iš Kaliningrado, vėliau jie grįžo atgal.

  Lėktuvai nepateikė skrydžio plano, išjungė radarų autoatsakiklius ir napalaikė ryšio su skrydžių valdymo centru. Anot  ministerijos pranešimo, identifikuoti lėktuvų nepavyko, galimai skrydžius vykdė SU-27 ir SU-24.

  KAM teigia, kad ketvirtadienį, balandžio 21 dieną Zokniuose ir Amari dislokuojama NATO oro policija vėl buvo pakelta lydėti Rusijos karinius orlaivius.

  Iš Zoknių aviacijos bazės išskridę Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvai atpažino ir palydėjo du SU-24, kurie pakilo iš Kaliningrado pusės; NATO karinių oro pajėgų naikintuvai iš Amari atpažino ir palydėjo du strateginius bombonešius TU-22, kurie pakilo iš Rusijos Federacijos teritorijos ir grįžo atgal.

  Sputnik dar neturi Rusijos apsaugos ministerijos komentarų.

  Lietuvos oro erdvės gynybos misiją šiemet atlieka Ispanija ir Belgija. Misija atliekama nuo 2004 metų balandžio, Lietuvai, Latvijai ir Estijai įstojus į NATO. Baltijos oro erdvės gynybos misiją jau atliko 16 NATO narių. Naikintuvai dislokuoti Lietuvoje ir Estijoje.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (176)

  Svarbiausios temos