11:50 2018 Kovo 20
Vilnius-5°C
Tiesioginis eteris
  Pirmosios pagalbos mokymai. Archyvinė nuotrauka

  Jordanijoje Prezidentė pažadėjo pasidalinti karo medikais

  © Flickr/ U.S. Army Europe Images
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  86 0 0

  Lietuva planuoja siųsti į Jordaniją kelis karo medikus, sako prezidentė Grybauskaitė, apsilankydama Jordanijoje.

  VILNIUS, geg 3 – Sputnik. Lietuva planuoja siųsti į Jordaniją kelis karo medikus, siekdama padėti šiai šaliai dirbti su pabėgėliais, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  "Lietuva yra pasirengusi ir kitąmet padėti, nuo 2017 metų pradžios planuojame siųsti kelis karinius gydytojus. Taigi, ir toliau tęsime, savo supratimu, būtiną pagalbą, kad būtent migrantams pagalba būtų suteikta kuo arčiau regiono, kad po konflikto jie galėtų grįžti", — prieš vizitą į Jordaniją sakė Grybauskaitė.

  Darbo vizitą Jordanijoje prezidentė pradės trečiadienį, dviejų dienų vizito programoje numatytas susitikimas su šalies karaliumi Abdulah II (Abdula II) ir jo globojama aukšto lygio konferencija apie moterų teises. Tarp šios konferencijos organizatorių yra Pasaulio moterų lyderių taryba, kuriai pirmininkauja Grybauskaitė.

  Artimųjų Rytų valstybė Jordanija ribojasi su Sirija, kurioje jau penkerius metus tęsiasi pilietinis karas ir iš kurios plūsta pabėgėliai. Dabar Jordanijoje gyvena daugiau nei milijonas pabėgėlių, kurie kenčia itin prastas gyvenimo sąlygas: maisto ir higienos trūkumą, finansinį nepriteklių.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos