07:04 2018 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
  Baltarusijos atominės elektrinės statyba Astravo mieste. Archyvinė nuotrauka

  Lietuvos ambasadorius pakviestas aplankyti Astravo elektrinės statybą

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (138)
  11010

  Susitikimo su Baltarusijos Energetikos ministerijos ministro pavaduotoju metu ambasadoriui buvo išsamiai paaiškinta, kas įvyko balandžio 8 dieną.

  VILNIUS, geg 6 — Sputnik. Baltarusijos Energetikos ministerijos ministro pavaduotojas Vadim Zakrevskij pakvietė Lietuvos Respublikos ambasadorių Baltarusijos Respublikoje Evaldą Ignatavičių asmeniškai apsilankyti Baltarusijos atominės elektrinės (AE) statyboje.

  Energetikos ministerijos spaudos taryboje Sputnik pranešė, jog ambasadorių ketinama įtikinti, kad statant AE laikomasi visų reglamentų ir normų.

  Ministro pavaduotojo ir ambasadoriaus susitikimas įvyko penktadienį Minske ir buvo skirtas aptarti žiniasklaidoje paviešintą informaciją apie neva įvykusią statybinių konstrukcijų griūtį atominėje elektrinėje.

  "Ambasadoriui buvo pateikta išsami informacija apie tai, kad laikomasi visų reglamentų ir normų statant objektą. Jam buvo pasiūlyta asmeniškai apsilankyti statybos vietoje ir susipažinti su realia situacija", — pasakė Energetikos ministerijoje.

  Taip pat pranešta, jog Ignatavičius gavo detalius paaiškinimus apie balandžio 8 dieną įvykusį klojinio konstrukcijos griuvimą.

  Ministerijoje pabrėžė, kad Baltarusija yra prieš bet kokias politines spekuliacijas atominės elektrinės tema ir pasiruošusi visus Lietuvą dominančius klausimus atvirai svarstyti dviejų šalių formate ir tarptautinių organizacijų aikštelėse.

  Žiniasklaidos pranešimuose, su nuoroda į objekte dirbančius specialistus betonuotojus, teigiama, jog vienoje atominės elektrinės statybų aikštelėje Astrave neva griuvo statybinės konstrukcijos. Ketvirtadienį Baltarusijos ambasadoriui Lietuvoje Aleksandrui Koroliui įteikta nota dėl galimo "incidento". Lietuvos URM duomenimis, iš Baltarusijos ambasadoriaus pareikalauta pateikti išsamią informaciją apie Astravo AE statyboje įvykusį incidentą.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (138)

  Dar šia tema

  Linkevičius su ES komisaru aptarė Astravo AE saugumo klausimą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos