19:58 2018 Kovo 22
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Sergejus Lavrovas Kinijos vėliavos fone. Archyvinė nuotrauka

  Rusijos ministras: Lietuva — "rusofobiškiausia šalis"

  © Sputnik/ Эдуард Песов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  "Rusofobiškiausia šalimi" Lietuvą pavadino Rusijos užsienio reikalų ministras interviu Švedijos laikraščiui "Dagens Nyheter".

  VILNIUS, geg 6 — Sputnik. Būtent Lietuva, būdama agresyviausiu rusofobišku NATO branduoliu, verčia jį laikytis kurso prieš Rusiją, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  Duodamas interviu Švedijos laikraščiui "Dagens Nyheter", Lavrovas daug dėmesio skyrė Baltijos šalims, būtent Lietuvai.

  "Jas (Baltijos šalis) priėmė į NATO, bet joks nusiraminimas neatėjo, ypač pas mūsų kaimynus lietuvius. Jie yra agresyviausias rusofobijos branduolys, kuris, naudodamas konsensuso principą, verčia NATO stabiliai laikytis antirusiško kurso", — pasakė Rusijos ministras.

  Kremlius. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владимир Сергеев

  Lavrovas pritarė, kad Lietuvai atgavus Nepriklausomybę pretenzijų iš Rusijos pusės nebuvo: "Lietuvoje pilietybę buvo gavę visi. Tad lietuviams šiaip jau jokių klausimų neturėjome".

  Tačiau, Lavrovo nuomone, "kažkodėl Lietuva tapo rusofobiškiausia šalimi visoje Baltijoje".

  Savo kolegos iš Rusijos interviu perskaitęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsiliepė: "Pasiūlyčiau neieškoti priešų, kas jau tapo tradicija. Gerbiame rusų kultūrą, rengiame renginius, į kuriuos atvyksta intelektualai, žurnalistai, rašytojai, politologai. Mes atskiriame Rusiją nuo dabartinės jos valdžių politikos".

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos