18:32 2018 Kovo 21
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Baltarusijos atominės elektrinės statyba Astravo mieste. Archyvinė nuotrauka

  Linkevičius su ES komisaru aptarė Astravo AE saugumo klausimą

  © Sputnik/ Виктор Толочко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (111)
  9411

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Europos Komisijos viceprezidentu, atsakingu už ES energetinę sąjungą, Marošu Šefčovičiumi Astrave statomos Baltarusijos atominės elektrinės (AE) klausimą.

  VILNIUS, geg 24 — Sputnik. Linkevičius dar kartą išsakė Lietuvos susirūpinimą dėl branduolinės saugos reikalavimų įgyvendinant Baltarusijos atominės elektrinės projektą.

  "Negali būti jokio kompromiso dėl branduolinės saugos. Todėl Lietuva ragina Baltarusiją įkurti tarptautinių ekspertų komisiją, kuri įvertintų Astravo atominės elektrinės projekto įgyvendinimo procesą", — sakė ministras.

  Ministras tai pat priminė, kad ekspertų komisijos dalyvavimas buvo rekomenduotas Espo konvencijos komitetu šių metų kovo 15 dieną.

  Lietuva reikalauja, kad Baltarusija pakviestų tarptautinius ekspertus dalyvauti atliekant AE testavimą nepalankiausiomis sąlygomis, visiškai įgyvendintų tarptautinius saugos reikalavimus ir atsižvelgtų į Espo konvencijos komiteto rekomendacijas, pabrėžė Linkevičius.

  Pasak Šefčovičiaus, Komisija yra gerai susipažinusi su Lietuvos nuogąstavimais dėl branduolinės saugos. Atominės elektrinės statybų procesas turi atitikti tarptautinius branduolinės saugos reikalavimus.

  Baltarusija turi užtikrinti maksimalų projekto įgyvendinimo skaidrumą (taip pat turint omenyje ir kaimynų reiškiamą susirūpinimą) ir nedelsiant atlikti testavimą nepalankiausiomis sąlygomis, pabrėžė energetikos komisaras.

  Baltarusijos pusė savo ruožtu įsipareigojo dėti visas pastangas išsklaidyti abejones dėl saugos reikalavimų ir pradėti atvirą ir konstruktyvų dialogą šiuo klausimu, praneša užsienio reikalų ministerija.

  Europos Komisija yra pasirengusi į Baltarusiją siųsti savo ekspertus tam, kad būtų įsitikinta, kad testavimas nepalankiausiomis sąlygomis ir tarpusavio peržiūros procesas atitiktų ES standartus, sakė Šefčovičiaus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (111)

  Dar šia tema

  Lietuvos ambasadorius pakviestas aplankyti Astravo elektrinės statybą
  Minskas pasirengęs aptarti su Vilniumi Baltarusijos AE statybą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos