17:51 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (88)
  126

  Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Šulcas po susitikimo su Rolandu Paksu gegužės pradžioje nusprendė asmeniškai rūpintis, kad "Tvarkos ir teisingumo" pirmininkui būtų leista dalyvauti Seimo rinkimuose, praneša BNS.

  VILNIUS, geg 30 — Sputnik. Po to susitikimo Šulcas parašė laišką Europos Tarybos generaliniam sekretoriui Torbjornui Jaglandui, prašydamas jį informuoti apie Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo įgyvendinimą dėl Pakso.

  "Šulcas besąlygiškai sako, kad Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas turi būti įgyvendintas, ir jis kaip vienos iš svarbiausių Europos Sąjungos institucijų pirmininkas pats asmeniškai rūpinsis tuo klausimu", BNS sakė Paksas.

  Pasak Pakso, Šulcas yra davęs pavedimą EP Konstitucinių reikalų ir Teisės reikalų komitetams, kad šie atsakytų, ar Europos Sąjungos narėje gali būti taip delsiama įgyvendinti EŽTT sprendimą.

  Vis dėlto "Tvarkos ir teisingumo" lyderis teigė manąs, kad Lietuvos politikai neleis jam dalyvauti rinkimuose, jeigu teismo sprendimą prižiūrintis Europos Tarybos Ministrų komitetas nesiims sankcijų prieš Lietuvą.

  Paksas negali dalyvauti prezidento ir Seimo rinkimuose nuo 2004 metų, kai per apkaltą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad pareigų per apkaltą netekęs asmuo iki gyvos galvos negali eiti pareigų, kurioms reikalinga konstitucinė priesaika. Anot teismo, norint pakeisti šią nuostatą, būtina taisyti Konstituciją. Priimti tokią pataisą Seime vis neužtenka balsų.

  Europos Žmogaus Teisių Teismas 2011 metų sausį konstatavo, kad dabartinis draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam Paksui yra neproporcingas. Niekaip nepriimant Konstitucijos pataisų, kurios Paksui atvertų kelią į rinkimus, Strasbūro teismo sprendimų vykdymą prižiūrintis Europos Tarybos Ministrų Kabinetas Lietuvai pritaikė vadinamąją sustiprintos priežiūros procedūrą.

  Temos:
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (88)

  Svarbiausios temos