04:40 2018 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1261
 • RUB76.1990
  NATO laivas. Archyvinė nuotrauka

  NATO kariniai mokymai Baltops prasideda Baltijos jūroje

  © Flickr/ Latvijas armija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (87)
  9110

  NATO manevrai vyks gegužės 3 — 18 dienomis pietinėje Baltijos jūros dalyje. Juose dalyvaus 50 laivų iš 18 šalių, o taip pat 60 orlaivių, sraigtasparnių ir nepilotuojamų orlaivių ir daugiau nei 4,5 tūkstančių žmonių.

  VILNIUS, bir 3 — Sputnik. NATO karinių jūrų pajėgų pratybos BALTOPS 2016 vyks pietinėje Baltijos jūros dalyje gegužės 3 18 dienomis, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Švedijos ginkluotųjų pajėgų Generalinį štabą.

  Baltops (Baltic Operations) kariniai mokymai organizuojami nuo 1972 metų. Šiais metais mokymai vėl vyks Baltijos jūroje netoli Švedijos, Danijos ir Lenkijos pakrančių.

  Remiantis Švedijos Generalinio štabo duomenimis, mokymuose dalyvauja Švedija, Suomija, Danija, Norvegija, Belgija, Italija, Estija, Latvija, Lietuva, Prancūzija, Vokietija, Nyderlandai, Lenkija, Portugalija, Ispanija, JAV ir Jungtinė Karalystė.

  Pratybos prasidės penktadienį Baltijos jūros Estijos vandenyse.

  Estijos žinybos duomenimis mokymuose dalyvaus 50 laivų iš 18 NATO ir Aljanso partnerių šalių, o taip pat 60 orlaivių, sraigtasparnių ir nepilotuojamų orlaivių. Iš viso pratybose dalyvaus apie 4,5 tūkstančių žmonių. Šios pratybos vyksta sausumoje, jūroje ir ore.

  Baltops prasidės darbo konferencija, kurioje susirinks karinių jūrų pajėgų dalinių vadovai.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (87)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos