21:22 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Baltarusijos atominės elektrinės statyba Astrave. Archyvinė nuotrauka

  Seimo narys: Baltarusijos AE galima perkelti už mūsų piliečių pinigus

  © Sputnik/ Василий Семашко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (111)
  2011

  Parlamentaras Artūras Skardžius siūlo Lietuvos visuomenei išmokėti Baltarusijai piniginę kompensaciją, kad šalis perkeltų atominės elektrinės statybas iš Astravo į kitą vietą.

  VILNIUS, bir 3 — Sputnik. Lietuvos Seimo narys, socialdemokratas Artūras Skardžius pasiūlė Lietuvos gyventojams surinkti pinigus ir perkelti Baltarusijos AE toliau nuo Lietuvos sienos.

  "Kiek kainuos, jeigu pasiūlyti Minskui pinigus už atominės perkėlimą toliau nuo sienos ir Vilniaus. Kiek gali paprašyti Baltarusija už branduolinės energetikos objekto perkėlimą iš Astravo?" – paklausė parlamentaras aplinkos ministro Kęstučio Trečioko.

  Ministras atsisakė komentuoti šį klausimą.

  Skardžius apskaičiavo, kad atominė elektrinė galės tenkinti  tik 40% Baltarusijos gyventojų elektros poreikius. Taigi, be atominės elektrinės Baltarusija neišsivers ir būtinai ją statys.

  Pirmas energetinis blokas pradės darbą 2018 metais, antras – 2020 metais. Vėliau, mano Skardžius, gali būti pastatyta dar viena atominė elektrinė.

  Skardžius ragino ne politizuoti šį klausimą, o suprasti, ką Lietuva su Europos Sąjungos pagalba ir Europos Komisijos parama gali padaryti šioje situacijoje, kad šalies žmonės gyventų be baimės.

  Oficialus Minskas nepritaria "politinei bakchanalijai", karią sukūrė Lietuva aplink atominės elektrinės statybos. Atitinkamą pareiškimą padarė Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makejus.

  Vilniaus kviečiamas atsisėsti prie derybų stalo ir surengti konsultacijas dėl atominės statybos pagal konvenciją dėl poveikio aplinkai tarpvalstybiniame kontekste (ESPOO).

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma šalia Astravo miesto (Gardino sritis), netoli valstybės sienos su Lietuva, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus.

  Dar birželį 2011 metų Lietuva pateikė skundą apie Baltarusijos nesilaikimo ESPOO konvencijos. Minskas teigia, kad atominė elektrinė atitiks aukščiausius saugos reikalavimus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (111)

  Dar šia tema

  Minskas pasirengęs aptarti su Vilniumi Baltarusijos AE statybą
  Lietuvos ambasadorius pakviestas aplankyti Astravo elektrinės statybą
  Linkevičius su ES komisaru aptarė Astravo AE saugumo klausimą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos