18:28 2018 Kovo 21
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Hilari Klinton priešrinkiminių lenktynių metu. Archyvinė nuotrauka

  Clinton kovos dėl JAV prezidento kėdės

  AFP / JONATHAN ALCORN
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Kas užims JAV prezidento postą (42)
  8701

  Hillary Clinton (Hilari Klinton) užsitikrino pakankamą delegatų palaikymą, kad taptų Demokratų partijos kandidate lapkritį vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose.

  VILNIUS, bir 7 Sputnik. Hilari Klinton surinko reikiamą delegatų balsų skaičių, kad taptų Demokratų partijos kandidate prezidento rinkimuose, pranešė RIA Novosti su nuoroda į informaciją, patalpinta The Associated Press pranešime Twitter.

  Peržengusi 2 383 delegatų ribą, Klinton užsitikrino numanomos kandidatės statusą, kuris iš esmės reiškia, kad lapkritį vyksiančioje beprecedentėje kovoje dėl Baltųjų rūmų ji surems ietis su respublikonų kandidatu, nekilnojamojo turto magnatu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu).

  Tačiau Klinton varžovas partijoje senatorius Bernie Sandersas (Bernis Sandersas) dar nepasirengęs pripažinti pralaimėjimo. Jis tvirtina, kad Demokratų partijos kandidatas paaiškės tik liepos gale vyksiančiame partijos nacionaliniame suvažiavime, kuriame balsuos delegatai.

  "Sekretorė Klinton neturi ir neturės nominavimui reikalingo įsipareigojusiųjų delegatų palaikymo. Ji bus priklausoma nuo "superdelegatų", kurie "nebalsuos iki liepos 25 dienos ir kurie bet kada iki tos dienos gali pakeisti savo nuomonę", sakė Sanderso atstovas spaudai Michaelas Briggsas (Maiklas Brigsas).

  JAV prezidento rinkimai įvyks lapkričio 8 dieną.

  Temos:
  Kas užims JAV prezidento postą (42)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos