01:28 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Pabėgėliai iš Graikijos. Archyvinė nuotrauka

  Lietuva ketina suaktyvinti pabėgėlių priėmimo procesą

  AFP / ANGELOS TZORTZINIS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (96)
  103

  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis Lietuva priims daugiau pabėgėlių artimiausią mėnesį, tačiau konkretus skaičius nebuvo įvardintas. Lietuva per dvejus metus yra įsipareigojusi priimti apie 1100 pabėgėlių.

  VILNIUS, bir 20 Sputnik. Daugiau pabėgėlių pagal Europos Sąjungos (ES) programą į Lietuvą bus perkelta artimiausią mėnesį, tikisi vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas.

  Anksčiau Lietuvos Vyriausybė sutiko su Briuselio siūlymu per dviejus metus priimti 1105 pabėgėlių iš Sirijos, Irako ir Eritrėjos.

  Per pusę metų Lietuva yra perkėlusi 11 pabėgėlių: penkių asmenų sirų šeimą, keturių asmenų pabėgėlių šeimą iš Irako ir porą iš Sirijos.
  "Tikimės, kad artimiausią mėnesį pavyks tam tikrą skaičių žmonių perkelti į Lietuvą", žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį sakė Žilinskas.

  Pasak jo, migracijos ir saugumo pareigūnai šiuo metu vertina apie 70 Graikijoje, Turkijoje ir Italijoje apsistojusių imigrantų anketas, tačiau sprendimai dėl jų perkėlimo kol kas nepriimti.

  Pagal ES gegužės duomenimis, iš sutartų 160 tūkstančių pabėgėlių po Europos Sąjungoje šalys buvo paskirstyta apie 8 tūkstančių asmenų.

  Apie 46% Lietuvos gyventojų visiškai nepritaria pabėgėlių priėmimui, beveik 49% apklaustųjų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (96)

  Dar šia tema

  Lietuva pabėgėlius perkelia lėčiau nei Latvija ir Estija

  Svarbiausios temos