03:15 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  157

  Nuo rugsėjo 1 dienos į Lietuvos kariuomenę šauks apie 4 tūkstančius karių. Tai suformuos reikalingą parengtąjį karių rezervą.

  VILNIUS, bir 21 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymus, kurie užtikrins pastovų šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir įtvirtins mišrios kariuomenės modelį, praneša prezidentūros spaudos centras.

  Prezidentės vadovaujama Valstybės gynimo taryba yra nutarusi, kad į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą kiekvienais metais būtina pašaukti po 3500–4000 karių. Praėjusiais metais atnaujinus privalomąją karo tarnybą visi pirmieji 3 tūkstančiai pirmųjų šauktinių buvo savanoriai.

  NATO pratybos. Atchyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Давид Хизанишвили

  Tarnybą atlikę kariai jau išleidžiami į atsargą, o į jų vietą stoja nauji šauktiniai. Šiuo metu ryžtą tarnauti Tėvynei yra išreiškę daugiau kaip 3800 jaunuolių. 

  Įstatymų pataisos leis greičiau užpildyti reguliarias karines pajėgas ir suformuoti reikalingą parengtąjį karių rezervą.

  Privalomas šaukimas į pradinę karo tarnybą, mišrus kariuomenės modelis, kai kariuomenę sudaro profesionalai ir šauktiniai, sukuria glaudesnį visuomenės ir kariuomenės ryšį. Jis padeda geriau suprasti pasirengimo visuotinei gynybai, kaip efektyviausio atgrasymo, būtinumą.

  Visuomenės apklausos rodo, kad nuolatinį privalomą šaukimą į kariuomenę palaiko 68% apklaustųjų, o 75% pritaria artimo žmogaus sprendimui savanoriškai atlikti pradinę karo tarnybą.
  Įstatymų pataisos įsigalios nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

  Dar šia tema

  Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Vilniuje
  Lietuvos kariuomenės sausas davinys

  Svarbiausios temos