15:30 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  98

  Didžiojoje Britanijoje šiandien vykstantis referendumas dėl likimo Europos Sąjungoje yra Lietuvos piliečių susirūpinimo priežastis.

  VILNIUS, bir 23 — Sputnik. Lietuva su nerimu ir nežinia laukia ketvirtadienį vyksiančio referendumo dėl Didžiosios Britanijos likimo Europos Sąjungoje (ES) rezultatų.

  "Visi šio referendumo laukiame su nerimu. Tai bus labai svarbus Didžiosios Britanijos žmonių pasirinkimas", — BNS sakė Lietuvos ambasadorė Londone Asta Skaisgirytė.

  Tarptautinė bendruomenė, įskaitant Lietuvą, tvirtai ragina britus balsuoti už likimą Bendrijoje.

  Tačiau jeigu referendume bus nuspręsta palikti ES, dėl išstojimo sąlygų Londonas ir Briuselis derėsis bent dvejus metus.

  Būtent šios išstojimo sąlygos ir kelia daugiausiai klausimų, koks bus tolesnis Bendrijos bei Didžiosios Britanijos bendradarbiavimas ir kas lauks toje šalyje gyvenančių lietuvių, mano Lietuvos pareigūnai ir ekspertai.

  Jeigu Brexit bus įgyvendintas naujiems imigrantams iš Lietuvos tai sukels atvykimo į Britaniją apribojimus.

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spėja, kad Brexit šiuo metu Britanijoje gyvenančių lietuvių neturėtų paliesti.

  Britams palikus ES, naujai atvykstantys ES piliečiai grėstų susidurti tiek su problemomis imigruojant, tiek su prastesnėmis socialinėmis sąlygomis. Tai, be abejo, priklausytų nuo Didžiosios Britanijos ir ES derybų.

  "Naujai į Didžiąją Britaniją atvykę lietuviai gali susidurti su didesniais saugikliais, susijusiais su darbo vietomis ar mokesčiais už mokslą", sakė Linkevičius, svarstydamas pasitraukimo scenarijų.

  Brexit scenarijaus atveju aukštesnės kvalifikacijos darbuotojai su problemomis atvykti į Britaniją ir įsidarbinti joje nesusidurtų, nepaisant praktiškai bet kokių išstojimo sąlygų, teigė Skaisgirytė.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)

  Dar šia tema

  Ekspertas: dalis britų tars "ne" Brexit dėl šokirojančios Koks mirties
  Britų parlamentarė žuvo per susitikimą su rinkėjais

  Svarbiausios temos