07:53 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  35

  Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, svarbu "išmokti referendumo pamokas ir išgirsti tai, kas svarbu žmonėms", o Didžioji Britanija išliks Lietuvai svarbi bet kokiu atveju.

  VILNIUS, bir 23 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išreiškė viltį, kad britai referendume dėl šalies narystės ES "nuspręs pasilikti Europos šeimoje", tačiau pažymėjo, kad Didžioji Britanija bet kurio atveju išliks svarbia Lietuvos partnere, praneša RIA Novosti

  "Didžioji Britanija bet kokiu atveju išliks mums svarbi. Ji išliks mūsų NATO sąjungininke, kuri prisideda stiprinant Baltijos šalių saugumą, ji yra mūsų viena didžiausių ekonomikos partnerių, ji yra septinta Lietuvos eksporto rinka", — pasakė prezidentė. 

  Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos rinkėjai referendume spręs klausimą dėl tolesnės šalies narystės Europos Sąjungoje. Šią dieną britai, atsakant į klausimą "Ar Jungtinė Karalystė turėtų likti Europos Sąjungos nare, ar turėtų palikti Europos Sąjungą?", pasirinks šalies vystymosi kryptį dešimtmečiams į priekį. 

  "Mes norime tikėti, kad Didžiosios Britanijos žmonės balsuos labai atsakingai ir apgalvotai ir vis dėlto nuspręs pasilikti Europos šeimoje. Nors išties, kad ir koks būtų balsavimas ir Britanijos žmonių sprendimas, mes turėsime jį gerbti", — pasakė Grybauskaitė.

  Prezidentė teigia, kad svarbu "išmokti referendumo pamokas ir išgirsti tai, kas svarbu žmonėms — efektyviai spręsti jiems rūpimus klausimus ir atkurti pasitikėjimą ES". 

  Ji tap pat priminė, kad "Didžiojoje Britanijoje gyvena labai daug lietuvių".

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)

  Dar šia tema

  Brexit yra didelis smūgis Europos Sąjungai
  Rekordinis skaičius: 46,5 mln žmonių užsiregistravo referendume dėl ES
  Ekspertas: dalis britų tars "ne" Brexit dėl šokirojančios Koks mirties
  Britų parlamentarė žuvo per susitikimą su rinkėjais

  Svarbiausios temos