01:23 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  110

  Britų pasirinkimas atsiskirti nuo Europos Sąjungos nepaliko abejingų. ES politikai laukia didelių permainų, o Lietuvos prezidentė tikina, kad Didžioji Britanija išliks Lietuvai svarbi bet kokiu atveju.

  VILNIUS, bir 28 — Sputnik. Europarlamentaras Antanas Guoga savo oficialiame tinklalapyje paviešino samprotavimą tema "Kaip Lietuvai laimėti iš Brexit?".

  Guogos manymu dėl kiek netikėtų Didžiosios Britanijos referendumo rezultatų "prasidės naujos pažadėtosios žemės paieškos". Politikas svarsto, ar tokia žeme galėtų tapti Lietuva.

  "Ilgos ir skausmingos skyrybos" 

  Didžiosios Britanijos sostinė, pasak Guogos, yra visos ES finansinis branduolys. Londonas — didžiausias pasaulio bankų, valiutų, kitų finansinių paslaugų centras. Tapti pasaulio finansų lyderiu jam padėjo stabilumas, ilgaamžės tradicijos ir buvimas viena iš Europos Sąjungos sostinių.

  Europarlamentaro nuomone, britų sprendimas trauktis iš ES paveiks ir Londoną.

  "Didžiausias patrauklumas buvo tas, kad įkūrusios savo būstines Londone, finansų kompanijos galėjo legaliai teikti savo paslaugas visose likusiose 27 ES šalyse. Iki dabar. Jungtinės Karalystės ir ES skyrybos bus ilgos ir skausmingos", — rašo Guoga. 

  Prieš paskelbiant referendumo rezultatus "keletas tarptautinių bankų perspėjo rinkas, kad, įvykus Brexit scenarijui, tikslas turėti gausias darbuotojų pajėgas labai brangiame Londone dingsta".

  "Geležinė verslo logika: jei nelieka pagrindinio pliuso — ES teikiamų privilegijų — nelieka ir prasmės čia likti. Bankas "JPMorgan" pasakė, kad galvoja nukirsti 4000 darbo vietų. Bankas "HSBC" svarsto 1000 darbuotojų perkelti į Paryžių. Daug kitų rimtų kompanijų braižo tokius pat scenarijus", — teigia Guoga.

  "Fintech (finansinės technologijos — Sputnik) srityje darbuotojai yra viskas. Juk čia nereikia jokių fabrikų ar kasyklų. Pasiimi savo kompiuterius, perveži didžiausią turtą — darbuotojus — į naujus biurus bet kurioje ES valstybėje ir toliau dirbi savo darbą. Kartu su darbuotojais iškeliauja įmonių mokami mokesčiai, investicijos, pajamos iš nekilnojamo turto ir kitų kasdienybei reikalingų dalykų", — tęsia europarlamentaras.

  Dabar arba niekada

  Guoga svarsto, kad verslas visada ieško, kur geriau ir "kažkur Europoje ima kurtis naujas City‘is. Kodėl ne Vilniuje?".

  Lietuvos sostinė, pasak europarlamentaro, labai patraukli užsienio investicijoms. 

  "Vertinant pagal ekonominį potencialą, verslo aplinką, žmogiškąjį kapitalą, gyvenimo kokybę, kaštų efektyvumą ir ryšius Vilnius yra tarp geriausiai reitinguojamų Europos miestų", — dalinasi Guoga.

  Vilnių per pastaruosius keletą metų atrado tokios kompanijos kaip Barclays, Danske Bank, Nasdaq, Western Union. 

  Didžiosios Britanijos referendumas dėl narystės Europos Sąjungoje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алекс Макнотон

  "Per paskutinius du metus IT sektorius augo 30% ir ketvirtadaliu padidino savo darbuotojų skaičių. Paslaugų centrai Vilniuje vykdo įspūdingą plėtrą ir ieško kelių šimtų naujų darbuotojų. Galų gale, čia puikus gyvenimo kokybės ir kainos santykis, nėra kamščių, o oras nuostabiai švarus! Vilnius yra laimingų žmonių miestas, kuriame gera gyventi, gera kurti, gera "kalti" pinigus", — rašo politikas ir buvęs profesionalus pokerio žaidėjas. 

  Guoga skatiną neliūdėti dėl Brexit, o veikti.

  "Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, Brexit yra mūsų šansas. <…> Dabar ne metas atostogauti. Dabar laikas su aistra, entuziazmu ir net šiek tiek agresyvumo, belsti į Londono City‘čio "banginių duris". Dabar laikas ambicijai. Galime parodyti, kad geriausia, kas šitoms kompanijoms galėjo nutikti po Brexit, yra Vilnius, kartu ir Lietuva", — motyvuoja Guoga.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)

  Svarbiausios temos