15:33 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  JT posėdys Niujorke. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Linkevičius su JT pareigūnais aptarė taiką visame pasaulyje

  AFP / KENA BETANCUR
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  8410

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas su JT pareigūnais Niujorke aptarė kovą su terorizmu, migraciją ir karinį konfliktą Ukrainoje.

  VILNIUS, bir 29 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinių Tautų (JT) oficialiais atstovais aptarti tarptautinio saugumo, migracijos bei kovos su terorizmu klausimus, praneša užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Linkevičius birželio 28 dieną susitiko su JT Generalinės Asamblėjos 70-osios sesijos pirmininku Mogensu Lykketoftu, JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotoju politiniams reikalams Tayé-Brooku Zerihounu ir JT Sekretoriato Politinių reikalų departamento Europos padalinio vadovu Leventu Bilmanu.

  Susitikimuose aptarti JT siekiai stiprinti tarptautinę taiką ir saugumą, agresijos prieš Ukrainą klausimas, kova su terorizmu, migracijos, JT reformos ir naujojo JT Generalinio Sekretoriaus rinkimų klausimai.

  "Tebesitęsiantys konfliktai visame pasaulyje, įskaitant agresiją prieš Europos šalių suverenitetą ir teritorinį vientisumą, primena, kad visai tarptautinei bendruomenei reikia dėti daugiau pastangų siekiant konfliktų prevencijos ir realaus jų sprendimo", sakė Linkevičius.

  Ministras padėkojo JT Generalinės Asamblėjos sesijos pirmininkui už jo asmeninį indelį siekiant efektyvesnės ir skaidresnės JT veiklos ir Generalinio Sekretoriaus rinkimų proceso.

  Susitikimuose Jungtinėse Tautose ministras taip pat pažymėjo tarptautinės bendruomenės atsakomybę ieškant sprendimų, kurie galėtų užkirsti kelią konfliktams, ekstremizmo ir terorizmo plitimui, žmogaus teisių pažeidimams, rasti būdus spręsti migracijos problemas.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos