20:40 2019 Rugpjūčio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1065
 • RUB72.9469
  Praleidimo punktas Luhanske. Archyvinė nuotrauka

  Vyriausybė rūpinasi lietuvių likimu Ukrainoje

  © Sputnik / Александр Наумов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Pagal lietuvių kilmės ukrainiečių ir jų šeimų perkėlimo iš karo nualintų Rytų Ukrainos teritorijų programą į Lietuvą jau persikėlė per šimtą tokių asmenų.

  VILNIUS, bir 29 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį tarsis dėl galimybės pratęsti lietuvių kilmės asmenų perkėlimą iš Krymo ir Ukrainos rytų, praneša BNS.

  Užsienio reikalų ministerija siūlo iki 2016 metų pabaigos pratęsti iš Ukrainos perkeltinų lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių sąrašo pildymą.

  "Saugumo padėtis Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste, Donecko ir Luhansko srityse nuo 2016 metų sausio 1 dienos nepagerėjo", — pažymi ministerija.

  Iki šiol buvo numatyta, kad šis sąrašas bus baigtas tikslinti ir pildyti iki 2015 metų gruodžio pabaigos. Siūlymą pratęsti terminą ministerija aiškina tuo, kad ambasada Ukrainoje gauna naujų prašymų dėl perkėlimo.

  Pagal lietuvių kilmės ukrainiečių ir jų šeimų perkėlimo iš karo nualintų Rytų Ukrainos teritorijų programą, į Lietuvą jau persikėlė 124 tokie asmenys, naujus prašymus yra pateikę dar 162.

  Vyriausybė apgyvendinti Lietuvoje nuo karo kenčiančius lietuvių kilmės ukrainiečius nusprendė praėjusių metų liepos pabaigoje. Į Lietuvą atvykstančioms šeimos iš Ukrainos užtikrinamas laikinas būstas, socialinės pašalpos, lietuvių kalbos, profesiniai mokymai.

  Iš viso Ukrainoje yra apie 10 tūkstančių lietuvių kilmės asmenų. Oficialiai registruotų Lietuvos piliečių yra apie 1,5 tūkstančio.

  Svarbiausios temos