21:48 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Vyriausybė posėdžio metu priėmė sprendimą pratęsti lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių perkėlimą iš nesaugių Ukrainos teritorijų.

  VILNIUS, bir 29 — Sputnik. Pagal perkėlimo programą į Lietuvą jau persikėlė per šimtą asmenų. Buvo nuspręsta pratęsti perkėlimo programos terminą iki 2016 metų gruodžio 31 dienos.

  Vyriausybė priėmė sprendimą pratęsti Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių, gyvenančių Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje, Sevastopolio mieste, Donecko ir Luhansko srityse, perkėlimą į Lietuvą ir valstybės paramą jų integracijai, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Praleidimo punktas Luhanske. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Наумов

  Tai sudarys galimybę iki šiol nesikreipusiems Lietuvos Respublikos piliečiams ir lietuvių kilmės asmenims, gyvenantiems nesaugiose teritorijose, kreiptis į Lietuvos ambasadą Kijeve, kad būtų organizuotas jų perkėlimas.

  Vyriausybė apgyvendinti Lietuvoje nuo karo kenčiančius lietuvių kilmės ukrainiečius nusprendė praėjusių metų liepos pabaigoje. Į Lietuvą atvykstančioms šeimos iš Ukrainos užtikrinamas laikinas būstas, socialinės pašalpos, lietuvių kalbos, profesiniai mokymai.

  Iš viso Ukrainoje yra apie 10 tūkstančių lietuvių kilmės asmenų. Oficialiai registruotų Lietuvos piliečių yra apie 1,5 tūkstančio.

  Svarbiausios temos