19:50 2018 Kovo 22
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė kasmetiniame susitikime su Lietuvos Respublikos ambasadoriais. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Prezidentė paragino diplomatus dirbti valstybės naudai

  © Фото: Robertas Dačkus (lrp.lt)
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  103 0 0

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo kasmetiniame Lietuvos ambasadorių susitikime. Prezidentė paragino ambasadorius išeiti iš savo kabinetų ir aktyviai megzti kontaktus su užsienio šalių politikais, visuomene, žiniasklaida.

  VILNIUS, liep 20 — Sputnik. Prezidentė kasmet Vilniuje susitinka su užsienyje reziduojančiais Lietuvos diplomatais. Šiais metais prezidentė ragino ambasadorius ruoštis iššūkiams visai Europai ir pasauliui, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  "Mūsų diplomatinė šeima vėl susijungė — tegul stiprybė būna su mumis ir tarnauja mūsų šaliai!", — parašė Twitter paskyroje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  "Ypatingą dėmesį šiandien reikia skirti ir Lietuvos interesų apsaugai kuriant ES ir Jungtinės Karalystės ateities santykius, migracijos krizės sprendimui bei tarptautinių branduolinės saugos standartų užtikrinimui ES kaimynystėje", sakė prezidentė.

  Anot Dalios Grybauskaitės, pasaulyje tęsiantis politiniams ir kariniams neramumams, kylant vis naujoms terorizmo grėsmėms, krizinių situacijų metu, kiekvienas užsienyje esantis Lietuvos žmogus diplomatinę pagalbą turi gauti operatyviai, kokybiškai ir laiku.

  Prezidentė taip pat atkreipė dėmesį, jog dėl globalių ekonominių iššūkių ir augančios pasaulinės konkurencijos itin didelę reikšmę įgauna efektyvi ekonominė diplomatija.

  "Lietuvos diplomatai turi veikti kaip vieninga komanda ir dirbti valstybei, o ne juos deleguojančioms atskiroms ministerijoms", tvirtino Grybauskaitė.

  Susitikimo pabaigoje šalies vadovė taip pat paragino diplomatus aktyviai įtraukti pasaulio lietuvius ir visus Lietuvos draugus į artėjančio Valstybės atkūrimo šimtmečio renginius.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: joks įtūžęs teroras neišgąsdins tautos
  Grybauskaitė: nebūkime abejingi Lietuvos likimui ir išlikimui
  Grybauskaitė: visos Lietuvos gerovė priklauso nuo verslo lyderių
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos