14:16 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė: Lietuva pasitiki Amerika

  © Фото: Robertas Dačkus (lrp.lt)
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  12014

  Prezidentė atsakė į milijardieriaus Donaldo Trampo keliamas sąlygas dėl Baltijos šalių gynybos, pažymėjusi, kad JAV "visada gynė ir gins tautas, kurias puola".

  VILNIUS, liep 21 — Sputnik. Prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu Lietuva pasitiki Jungtinėmis Valstijomis nepaisant to, kas šiai šaliai vadovaus, praneša BNS. 

  Taip šalies vadovė kalbėjo komentuodama kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) keliamas sąlygas dėl Baltijos šalių gynybos. 

  "Aš norėčiau pasiųsti žinutę atgal. O ta žinutė tokia: nepriklausomai nuo to, koks Amerikoje bus prezidentas, mes pasitikime Amerika", —pareiškė Grybauskaitė. 

  "Amerika visada gynė tautas, kurios buvo puolamos, ir gins", — pridūrė ji. 

  Nuošalyje neliko ir Estijos prezidentas Toom Hendrik Ilves (Tomas Hendrikas Ilvesas), kuris socialiniame tinkle Twitter, atsakydamas į Trampo žodžius, pažymėjo, kad "Estija yra viena iš penkių NATO valstybių, kuri įgyvendina įsipareigojimus gynybos išlaidoms skirti 2% BPV".

  ​​​Vilniuje viešinti Kroatijos vadovė Kolinda Grabar-Kitarovič pabrėžė, kad Šiaurės Atlanto sutarties 5-asis straipsnis įpareigoja ginti kiekvieną NATO narę agresijos atveju, tačiau taip pat tvirtino, jog Aljanso šalys turi siekti įgyvendinti įsipareigojimą skirti gynybai 2% bendrojo vidaus produkto. 

  Lietuva ilgą laiką atsiliko nuo NATO sąjungininkų pagal išlaidas gynybai, bet pastaraisiais metais ėmė sparčiai didinti finansavimą. 

  Kitų metų biudžeto projekte išlaidos gynybai sudaro 1,79% bendrojo vidaus produkto arba maždaug 725 milijonų eurų, šią savaitę sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

  Vyriausybė numato, kad gynybos biudžetas NATO numatytą ribą — 2% BVP — pasiektų 2018 metais. NATO duomenimis, šiemet Lietuva pateko į geriausiai gynybą finansuojančių Aljanso šalių dešimtuką.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos