09:38 2018 Birželio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1578
 • RUB73.6225
  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Archyvinė nuotrauka

  Lietuva tikisi gerų santykių su JAV po rinkimų

  © МИД Литвы. Кадр из архивного видео
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Kas užims JAV prezidento postą (42)
  9902

  Linkevičius manymu nesvarbu ką pasirinks amerikiečiai, nes Lietuva palaiko gerus santykius su abiejomis stovyklomis.

  VILNIUS, liep 22 — Sputnik. JAV užsienio politika po naujojo prezidento išrinkimo kardinaliai nepasikeis, mano Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, praneša ministerijos tinklalapis.

  "Per šimtmečius Amerikoje susiklosčiusios tradicijos, dvipartinė respublikonų ir demokratų sistema suformavo tam tikrą palikimą, potenciją ir inerciją. Tikėtis kokių staigių posūkių, manau, nereikėtų", — pasakė URM vadovas. 

  Pasak ministro, Lietuva turi patikimų, glaudžių, draugiškų ir dalykinių ryšių abiejose stovyklose: ir respublikonų, ir demokratų.

  "Kad ir koks būtų amerikiečių pasirinkimas, jį gerbsime, nes JAV visada, net ir kritiniais mūsų geopolitinių posūkių momentais, buvo mūsų svarbiausia sąjungininkė ir ja tikrai liks", — sako Linkevičius.

  Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) interviu New York Times paklaustas, ar jis gintų NATO sąjungininkes Baltijos šalis, jeigu Rusija jas užpultų, atsakė "jeigu jos vykdė savo įsipareigojimus mums — tuomet atsakymas yra "Taip". 

  Pagal Šiaurės Atlanto sutarties 5-ą straipsnį NATO priklausančios valstybės yra įsipareigojusios ginti viena kitą.

  Temos:
  Kas užims JAV prezidento postą (42)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos