19:04 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Rusijos vėliava. Archyvinė nuotrauka

  URM surado naują vietą Rusijos ambasados rezidencijai

  © Фото:pixabay.com
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Rusijos ambasadoriaus rezidencijai rengiamas naujas sklypas Valakupių rajone. Ambasada perkeliama dėl galimo šnipinėjimo.

  VILNIUS, liep 28 — Sputnik. Rusijos ambasadai Vilniuje, Valakupių rajone, ketinama skirti sklypą, kur galėtų būti statoma Rusijos ambasadoriaus rezidencija, praneša BNS su nuoroda į užsienio reikalų ministeriją.

  "Sklypo skyrimas leistų praktiškai baigti valstybinės reikšmės derybas dėl Lietuvos nuosavybės Maskvoje ir Rusijos nuosavybės Vilniuje", — nurodė ministerija.

  Pirmiausia numatoma, kad valstybė iš Vilniaus savivaldybės perimtų du ūkinius pastatus sklype Mėlynių gatvėje. Vėliau sklypas, kuris yra atokiau nuo saugomos valstybės vadovų rezidencijos teritorijos, galėtų būti skiriamas Rusijos ambasadoriaus Lietuvoje rezidencijai statyti.

  Kremlius. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Сергеев

  Pasak projektą dėl ūkinių pastatų perėmimo iš Vilniaus savivaldybės rengusios URM, pasirašius tarpvalstybinę sutartį dėl ambasadų įkurdinimo sąlygų, netektų galios susitarimas, pagal kurį Rusijos ambasada naudoja patalpas greta saugomų Lietuvos valstybės vadovų rezidencijų Turniškėse.

  1994 metais Vyriausybė potvarkiu Rusijos ambasadai leido laikinai naudotis pastatu Turniškių gatvėje 31 bei dviejų kambarių butu Turniškių gatvėje 15-1.

  Lietuvos politikai ir buvę saugumo pareigūnai yra išsakę nuogąstavimų, jog naudojamas patalpas Turniškėse, greta prezidentės Dalios Grybauskaitės ir premjero Algirdo Butkevičiaus rezidencijų, rusai gali išnaudoti šalies vadovų pokalbių klausymuisi ar kitai žvalgybinei veiklai.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos