19:03 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Seimo narys Vytautas Gapšys. Archyvinė nuotrauka

  Gapšys greitai neteks teisinio imuniteto

  © Фото: Facebook Vytautas Gapšys
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  102 0 0

  Vytautas Gapšys pirmadienį VRK planuoja įteikti prašymą panaikinti jo mandatą. Prieš savaitę Gapšys pranešė apie pasitraukimą iš Seimo.

  VILNIUS, rugp 1 — Sputnik. Seimo narys Vytautas Gapšys pirmadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) planuoja įteikti prašymą nutraukti jo įgaliojimus, praneša BNS.
  Sprendimą trauktis iš Seimo Gapšys paskelbė prieš savaitę Darbo partijos tarybos posėdyje.

  Įteikti prašymą ne iškart, o po savaitės Gapšys nusprendė, nes norėjo sutvarkyti teisinius klausimus.

  "Man reikia susitvarkyti elementarius dalykus, sutartis nutraukti, padėjėjus atleisti, yra visokių smulkmenų, kurioms natūralu, kad nebuvo pasiruošta", — anksčiau sakė Gapšys.

  Teisėsauga parlamentarą įtaria paėmus 25 tūkstančių eurų kyšį iš koncerno "MG Baltic" viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Seimo nario mandatas Gapšiui suteikia teisinį imunitetą, prokurorai jau yra kreipęsi į Seimą su prašymu jį panaikinti.

  Gapšys sakė mandato atsisakęs ne iš karto teisėsaugai paskelbus apie atliekamą tyrimą, nes nenorėjo sulaukti spekuliacijų, kad jo greitas pasitraukimas iš parlamento būtų tolygus slapstymuisi.

  Pasak VRK vadovo Zenono Vaigausko, gavus parlamentaro prašymą nutraukti įgaliojimus tolesnė procedūra paprasta — parlamentaras turės per posėdį  patvirtinti, kad atsisako mandato.

  Į Seimą kandidatuojantis Gapšys oficialiai registruotas kandidatu vėl įgis neliečiamybę. Dėl kandidatų neliečiamybės panaikinimo, gavusi tokį teisėsaugos prašymą, sprendžia Vyriausioji rinkimų komisija.

  Parlamentą paliekantis Gapšys lieka vadovauti Darbo partijos rinkimų štabui ir kandidatuos į Seimą šios partijos sąraše daugiamandatėje apygardoje trečiu numeriu.

  Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

  Dar šia tema

  Kurlianskis įtariamas neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi
  Darbo partija išrinko, kas ves sąrašą Seimo rinkimuose
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos