14:34 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas su šeima susitikime su prezidente Dalia Grybauskaite. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Prezidentė susitiko su nauju Lietuvos ambasadoriumi Baltarusijoje

  © Фото: lrp.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  98 0 0

  Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Andriui Pulokui. Iš naujo ambasadoriaus prezidentė pareikalavo Astravo atominės elektrinės statybų saugumo užtikrinimo.

  VILNIUS, rugp 2 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Andriui Pulokui, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  Prezidentė ir Pulokas susitikime aptarė dvišalius energetinius, ekonominius, migracijos bei saugumo klausimus.

  Grybauskaitė dar kartą pabrėžė būtinybę reikalauti, kad Baltarusijos valdžia užtikrintų Astravo atominės elektrinės statybų skaidrumą ir nedelsdama įsileistų tarptautinius ekspertus, kurie galėtų bešališkai įvertinti projekto saugumą ir poveikį aplinkai.

  Prezidentė pabrėžė, kad nepaisant mažėjančių Lietuvos eksporto į Baltarusiją apimčių, ši šalis yra svarbi ekonominė partnerė. Taip pat svarbu sudaryti tinkamas sąlygas ir informacinių technologijų specialistų iš Baltarusijos darbui Lietuvoje. Pasak Prezidentės, reikia ginti Lietuvos verslo interesus eksporto, investicijų, tranzito srityse.

  1971 metais gimęs ambasadorius yra vedęs, turi du sūnus. Studijavo užsienio prekybą bei tarptautinius santykius Lietuvoje, tarptautinį marketingą Vokietijoje, Europos Sąjungos studijas Šveicarijoje. Karjerą diplomatas pradėjo Vyriausybės kanceliarijoje, vėliau dirbo ambasadoje Vokietijoje, kur ėjo Bonos skyriaus vadovo pareigas, dirbo Užsienio reikalų ministerijos Ekonomikos departamente. Taip pat buvo įgaliotuoju ministru ambasadoriumi Rusijoje ir nuo 2012 metų – užsienio reikalų ministerijos konsulinio departamento direktoriumi. Pulokas kalba vokiečių, rusų ir anglų kalbomis.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos