09:10 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Archyvinė nuotrauka

  Linkevičius paaiškino, kodėl Gazmanovo neįleido į Lietuvą

  © МИД Литвы. Кадр из архивного видео
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  12301

  Į Vilnių atskridęs Gazmanovas turėjo Šengeno vizą, kurią išdavė Italija, tačiau Lietuvos institucijos jį įtraukė į nepageidaujamų asmenų sąrašą.

  VILNIUS, rugp 17 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Rusijos dainininkas Olegas Gazmanovas į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtrauktas "dėl propagandos, remiančios Rusijos agresiją kaimyninėse šalyse".

  "Bendrais bruožais galiu pasakyti, kad tai dėl agresyvios propagandos, susijusios su Rusijos agresyviais veiksmais kaimyninėse šalyse", — BNS ketvirtadienį sakė ministras.

  Linkevičius sakė detalesnės informacijos apie draudimą atvykti į Lietuvą negalintis teikti dėl duomenų apsaugos reikalavimų. 

  Ministras teigė nesureikšminantis šio atvejo, nes dėl įvairių priežasčių šiemet pasieniečiai į Lietuvą iš viso neįleido per 2,7 tūkstančių asmenų. 

  Rusijos atlikėjas Timati. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  Rusijos Visuomenės palatos viešosios diplomatijos ir tautiečių paramos užsienyje komisijos pirmininkė Jelena Sutormina prašo Rusijos URM išsiūsti notą į Lietuvos URM su reikalavimu duoti oficialų paaiškinimą dėl atlikėjo draudimo įvažiuoti į šalį. 

  Pats Gazmanovas socialiniame tinkle parašė, kad apie tai, jog yra "juodajame sąraše", sužinojo tik atvykęs į Vilnių. 

  2014 metais Gazmanovą su keleta kitų Rusijos dainininkų ir aktorių į "juodąjį sąrašą" įtraukė kaimyninė Latviją. Į nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašą jis buvo įtrauktas 2014 metų rugpjūčio mėnesį.

  2013 metais, buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Gazmanovą paskelbti persona non grata. Taip konservatorė reagavo į žinią apie atlikėjo Maskvoje, per Rusijos konstitucijos 20-metį, atliktą kūrinį, kuriame Lietuva priskiriama Sovietų Sąjungai.

  Svarbiausios temos