06:45 2019 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB75.4433
  Kapitolijus - JAV Kongresų rūmai Vašingtone. Archyvinė nuotrauka

  Lietuva ir Latvija ketina didinti išlaidas gynybai iki 2% nuo BVP

  © Flickr/ Roman Boed
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2411

  Baltijos šalys turi vykdyti NATO reikalavimus gynybos biudžetui. Estija jau įvykdė savo įsipareigojimus. Lietuva ir Latvija ketina ją pasivyti iki 2018 metų.

  VILNIUS, rugp 24 — Sputnik. Lietuva ir Latvija ketina įvykdyti savo įsipareigojimus NATO atžvilgiu ir didinti išlaidas gynybai iki 2% nuo bendro BVP, praneša Baltieji Rūmai po Joseph Biden (Džo Baideno) susitikimo su Baltijos šalių vadovais.

  Antradienį Baidenas kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentais dalyvavo Baltijos forume, kuris vyko Rygoje. Viceprezidentas "pabrėžė JAV atsidavimą Baltijos šalių saugumui".

  Pranešime sakoma, jog Estija yra viena iš penkių NATO šalių, kurios jau įvykdė NATO reikalavimus dėl išlaidų gynybai didinimo, mažiausiai iki 2% nuo šalies BVP.

  "Lietuvos ir Latvijos vyriausybės didina šias išlaidas, kad pasiektų šią ribą biudžeto projekte iki 2018 metų", — pažymima pranešime.

  Taip pat Baltieji Rūmai pabrėžė, jog "kiekviena iš Baltijos sąjungininkų gavo virš 30 milijonų JAV dolerių"  pagal Amerikos NATO Europos šalių palaikymo programą.

  Pažymima, jog "JAV neseniai pagal užsienio karinę programą padidino išlaidas Estijos, Latvijos ir Lietuvos gynybai". Baltųjų Rūmų duomenimis, kiekviena iš trijų Baltijos šalių šiais metais gaus devynis milijonus JAV dolerių.

  Dar šia tema

  Prezidentė neabejoja NATO gynyba
  Lietuva papildys prieštankinių raketų sistemos "Javelin" atsargas
  Lietuva perka vokiškus šarvuočius beveik už 400 mln eurų
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos