17:51 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (88)
  13

  Socialdemokratas Eduardas Šablinskas rengia įstatymų pataisas, pagal kurias rinkimų dieną galima būtų kelti iš sekmadienio į šeštadienį.

  VILNIUS, rugp 27 — Sputnik. Socialdemokratas Eduardas Šablinskas siūlo šalyje vykstančius rinkimus iš sekmadienio perkelti į šeštadienį, praneša BNS.

  Parlamentaras įregistravo atitinkamas Seimo, Europos Parlamento, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pataisas, taip pat BNS patvirtino planuojantis registruoti reikiamus Konstitucijos pakeitimų projektus, kurie būtini norint perkelti parlamento bei prezidento rinkimus.

  Pasak socialdemokrato, šeštadienį rinkimus rengti būtų patogiau, o per juos dirbantys žmonės turėtų laiko pailsėti prieš prasidedančią naują darbo savaitę. Šablinskas taip pat pabrėžė, kad pakeitimus siūlo ne artimiausiems rinkimams, o ateičiai, tad būtų pakankamai laiko diskusijoms dėl šios idėjos.

  "Siūlau perkelti į šeštadienį, nes milžiniška armija darbuotojų, rinkimų komisijos, stebėtojai, kandidatai su štabais sekmadienį vakare laukia rezultatų ir per naktį, o pirmadienį jau darbas. Mes užmerkiame akis prieš realybę, kad pirmadienis — darbo diena, o po rinkimų apie dešimt procentų jų tikrai bus nedarbingi, ir būtų logiška perkelti šeštadieniui", — sakė Šablinskas.

  Pasak parlamentaro, šeštadienis būtų patogesnė diena ir rinkėjams.

  "Jei žmonės nori išvažiuoti — iš ryto atėjai, pabalsavai ir gali išvažiuoti, o ne atvirkščiai, sekmadienį vakare turi skubėti grįžti, kad prieš aštuonias valandas spėtum pabalsuoti", — sakė Seimo narys.

  Šiuo metu visi Lietuvoje vykstantys rinkimai rengiami sekmadienį. Seimo bei prezidento rinkimų datos yra nustatytos Konstitucijoje: parlamentas renkamas kadencijos pabaigos metais antrą spalio sekmadienį, prezidentas — paskutinį sekmadienį likus dviem mėnesiams iki kadencijos pabaigos.

  Artimiausi bus Seimo rinkimai, kurie vyks spalio 9 dieną.

  Temos:
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (88)

  Dar šia tema

  Rinkimuose dalyvaus dvylika partijų ir viena koalicija
  Darbo partija išrinko, kas ves sąrašą Seimo rinkimuose
  Seimo rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracija baigta
  Socialdemokratų partija lieka pačia populiariausia

  Svarbiausios temos