01:15 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Kroatijos policininkas. Archyvinė nuotrauka

  Lietuva padės Kroatijai stiprinti kovą su korupcija

  Фотобанк
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  6 0 0

  Pagal Europos Sąjungos Dvynių projektą Lietuvos policijos pareigūnai per aštuonis mėnesius padės Kroatijos kolegoms stiprinti kovą su koripcija ir oraganizuotu nusikalstamumu.

  VILNIUS, rugp 31 — Sputnik. Lietuvos kriminalinės policijos biuras įgyvendins jau ketvirtąjį ES Dvynių projektą Kroatijoje policijos veiklos srityje ir prisedės prie Kroatijos policijos kovos su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija administracinių ir tyrimo pajėgumų stiprinimo, praneša policijos departamento spaudos tarnyba.

  Tai, kad iš kelių pretendentų, laimėtoju pripažintas Lietuvos kriminalinės policijos biuro pateiktas projektas, rodo aukštą Lietuvos policijos profesionalumo lygį bei tarptautinį pripažinimą.

  Projektas "Nacionalinės policijos tarnybos kovai su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu administracinių ir operacinių pajėgumų stiprinimas (CRO NPOSCOC)" truks 8 mėnesius, kurių metu Lietuvos ekspertai perduos savo patirtį Kroatijos policijos kolegoms. 

  Lietuvos policiją atstovaus pareigūnai turintys ilgametę patirtį įvairiose policijos veiklos srityje, tarptautinį pripažinimą bei įgiję instruktorių diplomus. Kartu dirbs ekspertai iš Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros ir Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos. Taip pat, Lietuvai talkins ir Vokietijos kriminalinės policijos pareigūnas.

  Planuojama, kad bendradarbiaujant su Kroatijos vidaus reikalų ministerija, bus įvertinta dabartinė situacija Kroatijoje, o Lietuvos ekspertai pateiks teisinio reguliavimo pakeitimo siūlymus kovos su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija srityje.

  Papildomai bus organizuojami Kroatijos kolegų pažintiniai vizitai į Lietuvą, kurių metu jie bus supažindinti su Lietuvos policijos praktine veikla vykdant kriminalinę žvalgybą ir atliekant ikiteisminius tyrimus.

  ES Dvynių projektas — viena iš ES priemonių, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms ES šalims integruotis į Europos Sąjungą. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad jauna ES šalis perimtų iš Sąjungos senbuvės sukauptą darbo patirtį.

  Dar šia tema

  Klaipėdos policija padėjo išgelbėti dūstantį mažametį
  Policija per valandą atgabeno donoro širdį iš Utenos į Vilnių
  Lietuvoje demaskuota 3,5 mln suklastotų eurų
  Kelių policija dviratininkus be šalmų "ne baus, o drausmins"
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos