17:48 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (88)
  14

  Šeštadienį Seimas pradeda paskutinę šios kadencijos sesiją. Šalies vadovė palinkėjo per šį trumpą laikotarpį sėkmingai užbaigti svarbius klausimus ir, dialogo dėka, pelnyti žmonių pasitikėjimą.

  VILNIUS, rug 10 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pastebėjo, kad, likus mėnesiui iki rinkimų, laukia "politiškai karštas ruduo", tačiau ragino atsakingai priimti sprendimus, praneša šalies vadovės spaudos tarnyba.

  Lietuvos Respublikos Seimas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  "Šiandieniai globalūs iššūkiai verčia kuo greičiau pamiršti iliuzijas, kad tai kažkur toli ir mums neaktualu. Priešingai — tik atsakingas dėmesys saugumui, budrumas ir pasirengimas gali padėti užtikrinti šalies stabilumą. Todėl ilgalaike strategine kryptimi išlieka atsakingas požiūris į nacionalinį saugumą. Nepriklausomai, kokia nauja Seimo dauguma formuotųsi, — šios krypties pamesti negalime. Visuomenės apklausos rodo, kad mūsų valstybėje žmonės baiminasi ne tik karinių grėsmių — socialinės grėsmės jiems kelia nė kiek ne mažesnį nerimą", — sakė Grybauskaitė.

  Pasak prezidentės, darbo santykių reformos užbaigimas yra vienas pagrindinių darbų šį rudenį. "Didelė dalis naujojo Darbo kodekso nuostatų reikalingos ir turi būti įgyvendintos, tačiau, skubotai priimant šį pamatinį dirbančio žmogaus teises ginantį dokumentą, buvo pamirštas pats Žmogus, pamirštas socialinis jautrumas", — pabrėžė parlamento pavasario sesijoje priimtą darbo santykius liberalizuojantį dokumentą vetavusi prezidentė.

  Seimui šeštadienį susirinkus į pirmąjį rudens sesijos posėdį buvo pristatyta darbų programa, o toliau parlamentas planuoja priimti sprendimus dėl šalies vadovės Grybauskaitės grąžintų įstatymų: Darbo kodekso, Pagalbinio apvaisinimo, Užsieniečių teisinės padėties ir kitų.

  Parlamentarams šeštadienį taip pat bus pristatytas projektas, kuriuo siūloma drausti pirkti elektrą iš Astravo atominės elektrinės (AE) Baltarusijoje.

  Seimo posėdis rengiamas šeštadienį, nes rugsėjo 10-oji kaip rudens sesijos pradžia yra įtvirtinta Konstitucijoje.

  Šios kadencijos parlamentas turėtų dirbti iki lapkričio, kol susirinks naujai išrinkti Seimo nariai.

  Temos:
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (88)

  Dar šia tema

  Butkevičius: Darbo kodeksas turi būti priimtas iki kadencijos pabaigos
  Kadenciją baigiantis Seimas dar spės aptarti rudens sesijos darbus
  Seimas ketina įteisinti pagalbinį apvaisinimą
  Seimas patvirtino pataisas, sugriežtinančias reikalavimus vairuotojams
  Seimas pritarė siūlymui persekioti "teroristinį turizmą"
  Butkevičiaus parašas taps naujo Darbo kodekso garantu
  Pagrindinės Darbo kodekso permainos
  Darbo kodekso projekte numatyti nauji reikalavimai darbdaviui

  Svarbiausios temos