21:03 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Naujas STT direktoriaus pavaduotojas Egidijaus Radzevičiaus davė priesaiką prezidentei. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Naujas STT direktoriaus pavaduotojas davė priesaiką

  © Photo : Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija / Robertas Dačkus
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  98

  Nuo šiandien STT direktoriaus pavaduotojo pareigas pradės eiti 39 metų Egidijus Radzevičius. Pareigūnas prisiekė prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  VILNIUS, rug 15 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojo Egidijaus Radzevičiaus priesaiką, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

  Radzevičius prisiekė būti ištikimas Lietuvos valstybei, vadovautis Konstitucija ir kitais įstatymais, gerbti ir ginti žmogaus teises ir laisves, visuomenės ir valstybės interesus, kovoti su korupcija ir nusikalstamumu, saugoti valstybės ir tarnybos paslaptis, sąžiningai atlikti patikėtas pareigas bei visada saugoti gerą pareigūno vardą.

  "STT direktoriaus pavaduotojo pareigos yra atsakingos, reikalaujančios drąsos, atkaklumo ir ryžto. Ši priesaika yra ne tik didelė garbė, bet ir atsakomybė Lietuvai ir visiems jos žmonėms", — priimdama Radzevičius priesaiką, pabrėžė prezidentė.

  Šalies vadovė pasveikino valstybei prisiekusį STT direktoriaus pavaduotoją bei palinkėjo sėkmės einant šias atsakingas pareigas. STT direktoriaus pavaduotojus STT direktoriaus teikimu į pareigas skiria ir iš pareigų atleidžia Respublikos Prezidentas.

  Bepilotis orlaivis. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Песня

  Rugsėjo 13-ąją prezidentė, vadovaudamasi Konstitucija ir STT tarnybos įstatymu bei atsižvelgdama į STT direktoriaus teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo iš STT direktoriaus pavaduotojo pareigų atleido Romą Zienką jo paties prašymu dėl išėjimo į pensiją. Zienka iš pareigų atleistas nuo rugsėjo 14 dienos.  

  Radzevičius STT dirba nuo 2008 metų, kur eina STT Administravimo valdybos viršininko pavaduotojo pareigas. 2012-2014 metais Radzevičius dirbo STT Administravimo valdybos teisės skyriaus viršininku, 2008-2012 metais — šio skyriaus vyriausiuoju specialistu.

  Prieš pradėdamas dirbti STT, pareigūnas daugiau negu 10 metų dirbo policijos sistemoje. Karjerą pradėjęs nuo policininko darbo Vilniaus miesto vyriausiajame policijos komisariate, vėliau Radzevičius dirbo kriminalinių nusikaltimų tyrimo skyriuje, o nuo 2002-ųjų šio policijos komisariato teisės grupėje. 2006-2008 metais Radzevičius ėjo Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Teisės poskyrio viršininko pareigas.

  Baudžiamosios teisės specialistas Radzevičius taip pat yra įgijęs teisės mokslų daktaro laipsnį, dirba akademinį darbą universitete. Radzevičius moka anglų, vokiečių ir rusų kalbas.

  Dar šia tema

  Lietuviai pradėjo daugiau pasitikėti policija
  STT vėl reiškia įtarimus dėl prekybos poveikiu
  Teisėsaugos pareigūnai atliko kratas Lietuvos Respublikos Seime
  "Lietuvos geležinkelių" skandalas tęsiasi

  Svarbiausios temos