13:15 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos Seimas. Archyvinė nuotrauka

  Seimas sutiko sumažinti parlamentarų skaičių

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  87 0 0

  Šiandien Seimas po pateikimo pritarė "darbiečių" Konstitucijos pataisoms, pagal kurias sumažėja parlamentarų skaičius iki 111 žmonių.

  VILNIUS, rug 20 — Sputnik. Antradienį parlamentarai pradėjo svarstyti "Darbo partijos" pasiūlymus dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 111 žmonių, nurodyta oficialiame "Darbo partijos" tinklalapyje.

  Projektui po pateikimo pritarė 66, prieš balsavo keturi, susilaikė 15 Seimo narių.

  Seimui "darbiečių" siūlomas Konstitucijos pataisas pristatė Darbo partijos frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Valentinas Bukauskas.

  Pristatydamas projektą, politikas pateikė Europos valstybių pavyzdžius.

  "Praktika rodo, kad dalyje Europos valstybių vienas Parlamento narys atstovauja gerokai didesnį rinkėjų skaičių nei Lietuvoje", — sakė Bukauskas.

  Seimo narys pabrėžia, kad Seimo narių skaičių sumažinus iki 111, būtų sutaupyti milijonai, kuriuos būtų galima panaudoti Lietuvos gyventojų labui.

  Lietuvos Seimas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Štai keletas preliminarių skaičiavimų — per ketverius metus 30 Seimo narių atlyginimams iš valstybės biudžeto sumokame maždaug apie 4,7 milijonus eurų, jų padėjėjams — dar apie 3,6 milijonus, o kanceliarinėms išlaidoms — apie milijoną eurų. Taigi skaičiai aiškūs, jei sumažintume Seimo narių skaičių iki 111, per ketverius metus sutaupytume apie 9,3 milijonus eurų valstybės biudžeto lėšų vien iš atlyginimų ir kanceliarinių išlaidų. O kur dar komandiruočių, apgyvendinimo, darbo vietos ar kitos panašios išlaidos?", — sakė Bukauskas.

  Seimo nariams nubalsavus už parlamentarų skaičiaus mažinimą, toliau projektą nagrinės Seimo komitetai.

  Jei pataisos bus priimtos, jos įsigalios nuo 2018 metų ir bus taikomos 2020 metų Seimo rinkimams. Anot Bukausko, dar yra pakankamai laiko pakeisti ir priimti reikalingus teisės aktus bei Lietuvos Respublikos teritoriją perskirstyti į naujas rinkimų apygardas.

  Dar šia tema

  Seimas gali uždrausti rūkyti balkonuose
  Iki rinkimų likus mėnesiui Seimo laukia "politiškai karštas ruduo"
  Kadenciją baigiantis Seimas dar spės aptarti rudens sesijos darbus
  Darbo partija išrinko, kas ves sąrašą Seimo rinkimuose
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos