14:43 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Septintojo šaukimo Rusijos Dūmos rinkimai. Archyvinė nuotrauka

  Rusijos ambasadorius: Lietuvos politika Rusijos atžvilgiu žlugo

  © Sputnik/ Рамиль Ситдиков
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos Valstybės Dūmos VII šaukimas (9)
  9420

  Rusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Aleksandras Udaltsovas pakomentavo Lietuvos prezidentės patarėjo užsienio politikai Nerijaus Aleksiejūno pareiškimą.

  VILNIUS, rug 22 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas mano, kad Lietuvos valdžios institucijos nenori matyti Rusijoje vykstančių teigiamų pokyčių, o Lietuvos politika Rusijos atžvilgiu, iš esmės, yra žlugusi.

  Anksčiau prezidentės vyriausias patarėjas užsienio politikai Aleksiejūnas "Žinių radijui" pareiškė, kad dėl "politinių teisių ir laisvių suvaržymo, kontroliuojamos žiniasklaidos, tam tikrų suvaržymų pilietinei visuomenei" Vilnius reikalauja Rusijos pašalinti šalyje rengiamų rinkimų pažeidimus ir trūkumus.

  "Manau, šie įvertinimai yra vienapusiški ir siaurų pažiūrų, liudijantys, kad Lietuva nenori matyti tų teigiamų pokyčių, kurie vyksta Rusijoje, atsispindėję ir rinkimų metu. Atrodo, kad būtent tokie patarėjai privedė prie to, kad šiandien Lietuvos politika Rusijos atžvilgiu, iš esmės, yra žlugusi. Esu įsitikinęs, kad laikas šias išvadas patvirtins", — pareiškė Udalcovas RIA Novosti.

  Diplomatas pridūrė, kad kritikos pagrindu Lietuvai tapo rinkimų į Valstybės Dūmą rezultatai, kuriuose užtikrintai laimėjo partija "Vieningoji Rusija" (VR), realizuojanti Rusijos prezidento Vladimiro Putino kursą. 

  "Neabejoju, jei laimėtų, tarkim, PARNAS (Liaudies laisvės partija — Sputnik), kuri, beje, kaip ir kitos opozicijos struktūros, turėjo visas galimybes pateikti savo politines idėjas plačiam rinkėjų ratui, tada oficialus Vilnius, tikriausiai, pripažintų rinkimus demokratiniais", — mano Udalcovas.

  Suskaičiavus apie 90% partijų sąrašų balsalapių paaiškėjo, kad "Vieningoji Rusija" surinko 54,2% balsų. Ji smarkiai aplenkė Komunistų partiją, gavusią 13,5% balsų ir ultranacionalistinę Vladimiro Žirinovskio Liberalų demokratų partiją (13,3%). Į parlamentą pagal balsavimą už partijų sąrašus taip pat pateks partija "Teisingoji Rusija", gavusi 6,2% balsų, rodo Centrinės rinkimų komisijos duomenys.

  Lietuvoje prie balsavimo dėžių atėjo 2077 žmonės. Vilniuje savo balsus atidavė 1005 Rusijos piliečiai. 55% nubalsavo už "Vieningąją Rusiją", 14,7% — už komunistus, 8,4% — už liberalus demokratus.

  Temos:
  Rusijos Valstybės Dūmos VII šaukimas (9)

  Dar šia tema

  ES nepripažįsta Krymo išrinktų Rusijos Valstybės Dūmos deputatų
  Baltijos šalys pasirengusios rinkimų į Rusijos Valstybės Dūmą pravedimui
  Lietuvos URM: Rusijos Valstybės Dūmos rinkimų Kryme nepripažinsime
  Lietuvoje problemų su rusų balsavimu rinkimuose į Valstybės Dūmą nebus
  Rinkimai į Rusijos Dūmą Lietuvoje vyks keturiose apylinkėse
  Putinas nustatė deputatų rinkimų į Rusijos Valstybės Dūmą datą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos