05:41 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos, Lenkijas ir ES vėliavos. Archyvinė nuotrauka

  Lietuvos diplomatija: Vilnius pasirengęs ginti Varšuvą

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (145)
  93 0 0

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Rolandas Kačinskas patikino, kad Vilnius "yra pasirengęs ginti Varšuvą" ir tikina neturintis abejonių ir dėl Lenkijos įsipareigojimų NATO kolektyvinės gynybos principui.

  VILNIUS, rug 27 — Sputnik. Vilnius yra pasirengęs ginti Varšuvą — tokią žinią Lenkijos spaudoje antradienį paskelbė Lietuvos diplomatija po Lenkijos pareigūno pastabų, esą dėl tautinių mažumų problemų Lenkijos karius sunku įtikinti rūpintis Baltijos šalių saugumu, praneša BNS.

  "Vilnius tikrai yra pasirengęs ginti Varšuvą. Priešingu atveju NATO praranda patikimumą", — laikraštyje "Rzeczpospolita" rašo Lietuvos URM politikos direktorius Rolandas Kačinskas.

  Diplomatas teigė neturintis abejonių ir dėl Lenkijos įsipareigojimų NATO kolektyvinės gynybos principui. Jis pabrėžė, kad abi šalys turi dirbti kartu spręsdamos geopolitinius iššūkius.

  Lenkijos užsienio reikalų ministro politinio kabineto direktorius, buvęs gynybos ministras Jan Parys šį mėnesį per diskusiją Vytauto Didžiojo universitete Kaune pareiškė, kad "dabar lenkų mažumos situacija Baltarusijoje yra geresnė nei Lietuvoje".

  "Turime paaiškinti Lenkijos kariams, kad jie turi remti Baltijos šalis. Ir tai sudėtinga, nes turime problemų su lenkų mažuma Lietuvoje", — kalbėjo Lenkijos pareigūnas. 

  Šias pastabas Lietuvos diplomatai pavadino įžeidžiančiomis, jas sukritikavo ir Lenkijos spauda, o kai kurie žurnalistai paragino atsiprašyti lietuvių

  Kačinskas "Rzeczpospolita" paskelbtame komentare sakė neneigiantis, kad dėl tautinių mažumų švietimo"egzistuoja tam tikrų problemų", tačiau atkreipė dėmesį ir į faktus, rodančius Lietuvos rūpestį lenkų švietimu. 

  Pasak diplomato, lenkų mokyklos gauna penktadaliu didesnį finansavimą. Nepaisant to, kad lenkiškose mokyklose vaikų skaičius sumažėjo labiau nei lietuviškose, lietuvių mokyklų skaičius proporcingai sumažintas labiau nei lenkiškų. 

  Jis atkreipė dėmesį, kad Vilniaus Joachimo Lelevelio mokykla, dėl kurios perkėlimo į naujas patalpas kilo daug klausimų, bus renovuota už daugiau kaip 2 milijonus eurų ir taps viena moderniausių mokyklų Lietuvoje.

  "Negalima nematyti, kad Lietuvoje yra pats didžiausias lenkiškų mokyklų tinklas pasaulyje, mūsų šalyje sudarytos unikalios sąlygos gauti išsilavinimą lenkų kalba nuo darželio iki universiteto", — teigė Kačinskas.

  Jis pakvietė Lenkijos pareigūnus atvykti į Lietuvą aptarti Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių švietimo problemas. 2011 metų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyvena 200 tūkstančių lenkų — jie sudaro 6,6% šalies gyventojų. Lenkijos valdžia jau ne vienus metus priekaištauja Lietuvai, kad tautinės mažumos teisės yra varžomos.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (145)

  Dar šia tema

  NATO batalionai bus dislokuoti Lenkijoje ir Baltijos šalyse 2017
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos