07:19 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Jungtinėms Tautoms paskelbus humanitarinės pagalbos prašymą Afganistanui dėl staiga padidėjusio grįžtančių pabėgėlių skaičiaus, Lietuva iš karto sureagavo. Užsienio reikalų ministerija skiria 30 tūkstančių eurų.

  VILNIUS, rug 29 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Afganistanui, pranešė užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Jungtinės Tautos (JT) paskelbė skubų tarptautinį humanitarinės pagalbos prašymą suteikti pagalbą staiga išaugus iš Pakistano grįžtančių pabėgėlių skaičiui ir šalies viduje dėl saugumo situacijos padaugėjus perkeltų asmenų.

  Prognozuojama, kad iki metų pabaigos humanitarinės pagalbos prireiks ne mažiau kaip 500 tūkstančių grįžtančiųjų afganų ir tiek pat šalies viduje perkeltųjų gyventojų. Pagalba bus ypač reikalinga artėjant šaltajam žiemos sezonui.

  2016 metų pradžioje Jungtinės Tautos skelbė, kad daugiau kaip 3,5 milijonų žmonių Afganistane reikia humanitarinės pagalbos. Dabar šis skaičius papildomai išaugo 1 milijonu.

  Užsienio reikalų ministerijos skirta humanitarinė pagalba Afganistanui bus pervedama JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui.

  Šia parama Lietuva prisideda prie tarptautinių pastangų suteikti humanitarinę pagalbą nukentėjusiems konfliktuose ir nuo stichinių nelaimių.

  2016 metais Lietuva jau yra skyrusi humanitarinei pagalbai 801,5 tūkstantį eurų, iš jų Užsienio reikalų ministerija skyrė 250 tūkstančių eurų.

  Lietuva JT operacijose dalyvauja nuo 1994 metų. 90 Lietuvos taikdarių 1994-1996 metais dalyvavo JT taikos palaikymo operacijoje UNPROFOR II Kroatijoje. Tai buvo pirmoji istorijoje tarptautinė operacija, kurioje dalyvavo Lietuvos kariai. Nuo tada Lietuva išliko aktyvia JT operacijų dalyve, o Lietuvos kariai dalyvavo JT operacijose ir misijose Balkanuose, Gruzijoje, Afganistane ir Sirijoje.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: drąsiai svajojanti moteris gali pakeisti pasaulį
  Linkevičius aptarė pabėgėlių ir migrantų srautų keliamus iššūkius
  Pasaulį krečiantys konfliktai privertė palikti namus 28 mln vaikų

  Svarbiausios temos