04:42 2018 Vasario 22
Vilnius-13°C
Tiesioginis eteris
  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Archyvinė nuotrauka

  Linkevičius ragina ES būtinai spausti Baltarusiją dėl AE

  © Sputnik/ Виктор Толочко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (109)
  8921

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Europos Sąjungos užsienio politikos vadove Federika Mogerini Astravo AE klausimus. Atsižvelgdamas į tai, kad ES ruošiasi siųsti TATENA ekspertus į jėgainės statybos aikštelę, Lietuvos diplomatijos vadovas ragino spausti Baltarusiją dėl atominės elektrinės saugumo užtikrinimo.

  VILNIUS, spal 4 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį paragino Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovę Federicą Mogherini (Federiką Mogerini) spausti Baltarusiją užtikrinti netoli Lietuvos statomos atominės elektrinės saugumą, pranešė BNS.

  "Tikimės, kad visi ES pareigūnai, kalbėdami su Baltarusijos pareigūnais, būtinai minės ir šį klausimą", — po dvišalio susitikimo Briuselyje interviu telefonu BNS sakė Linkevičius.

  Anot ministro, Astravo AE saugumo klausimas ne tik Lietuvos prioritetas, tai turi būti svarbu visai ES.

  "Branduolinė sauga turi būti ne tik ES šalių narių atskirai, bet ir visos ES prioritetas. Svarbu siųsti vieningą žinią, nes tai bendra problema", — pridūrė ministras.

  Jis sakė iš Mogerini sulaukęs supratimo ir palaikymo.

  Lietuvos vyriausybė kritikuoja Baltarusiją, kad Astravo atominė elektrinė 50 kilometrų nuo Vilniaus statoma nesilaikant saugumo standartų. Minskas šiuos priekaištus atmeta.

  Linkevičius sakė su Mogerini taip pat aptaręs ES Rytų partnerystės programą ir ES saugumo bei gynybos politikos stiprinimą. Šiuo klausimu Linkevičius teigė pabrėžęs, kad ES neturi dubliuoti NATO.

  Astravo AE statyba. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Виктор Толочко

  Liepos 10-ąją atliekant bandymus, iš 2-4 metrų aukščio krito pirmojo Astravo AE reaktoriaus korpusas. Baltarusijai po mėnesio paprašius korpusą pakeisti, "Rosatom" sutiko tai padaryti.

  Baltarusijos AE, kurioje bus įrengti du 1200 MW reaktoriai, statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport".

  Astravo AE 50 kilometrų nuo Vilniaus stato Rusijos bendrovė "Rosatom". Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2018 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (109)

  Dar šia tema

  Prezidentė įsitikinusi, kad Lietuva ne veltui nuogąstauja dėl Astravo AE
  Misija į Baltarusiją: TATENA šiunčia ekspertus įvertinti Astravo AE
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos