04:18 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius. Archyvinė nuotrauka

  Butkevičiaus teigimu 50% aktyvumas per Seimo rinkimus būtų geras rezultatas

  © Photo: Wikimedia Commons
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (92)
  93 0 0

  Šalies ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius nesitikėjo, kad į išankstinį balsavimą atvyks tiek daug piliečių, tačiau sakė esą "gaila ir liūdna", kad kai kurie nenori balsuoti.

  VILNIUS, spal 6 — Sputnik. Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sako, jog nuo 49 iki 54% rinkėjų aktyvumas per sekmadienį vyksiančius Seimo rinkimus būtų geras rezultatas, praneša BNS.

  "Įvairių minčių yra, ir kai susitikinėju su žmonėmis, kartais būna gaila ir liūdna, kai kurie žmonės sako, aš neisiu, nebalsuosiu, bet aš tikiuosi, kad bus pasiektas geras rezultatas, jei balsuotų nuo 49 iki 54%", — ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė Butkevičius.

  Kalbėdamas apie didmiesčiuose susidariusias iš anksto balsuoti norinčių eiles premjeras sakė, jog "iš tokios situacijos reikia padaryti išvadas ir kituose rinkimuose reikia, kad nesikartotų klaidos, kad būtų daugiau komisijų narių".

  "Viena priežastis, nebuvo tikimasi, kad tiek žmonių ateis iš anksto balsuot, antras dalykas, kuris mane labai teigiamai nuteikia — kad daug jaunų žmonių atėjo balsuot, tikriausiai studentai, kurie negrįš į registruotą gyvenimo vietą ir iš anksto balsuoja čia, studijuodami Vilniuje ar kituose didžiuosiuose miestuose", — sakė Butkevičius.

  Klausiamas, kokiu socialdemokratų rezultatu būtų patenkintas, Butkevičius sakė, jog siekis yra išlaikyti per praėjusius rinkimus gautą mandatų skaičių. Socialdemokratai per 2012 metų rinkimus gavo 38 mandatus ir turi didžiausią frakciją parlamente.

  Klausiamas, ar tikisi likti premjeru, Butkevičius sakė, jog į šį klausimą atsakys po rinkimų.

  Sekmadienį Lietuvoje vyks Seimo rinkimai, trečiadienį prasidėjo ir ketvirtadienį tęsiamas išankstinis balsavimas. Per pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią pareiškė mažiausiai 26 tūkstančiai 348 rinkėjai arba šiek tiek daugiau nei 1% visų rinkėjų. Rinkėjų aktyvumas — beveik identiškas praėjusiems rinkimams, tuomet per pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią pareiškė 26 tūkstančiai 816 rinkėjai.

  Iš viso rinkimų biuletenyje daugiamandatėje apygardoje yra 14 sąrašų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvaus rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas.

  Kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5% rinkėjų balsų, koalicijai barjeras yra aukštesnis — 7%.

  Temos:
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (92)

  Dar šia tema

  Rinkimai 2016: kokias permainas žada pagrindinės partijos
  Bažnyčia: balsuokite už politikus, ginančius krikščioniškas vertybes
  Korupcijos skandalas gali turėti įtakos rinkėjų pasirinkimui
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos