17:38 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Televizija. Archyvnė nuotrauka

  Kibernetinio saugumo centras nefiksuoja kibernetinės atakos prieš LRT

  © Sputnik / Александр Липовец
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (176)
  2412

  Kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas tiki, jog penktadienį įvykusios kibernetinės atakos JAV nepaveikė LRT televiziją. Pagrindinė versija — techninis gedimas.

  VILNIUS, spal 22 — Sputnik. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras nefiksuoja, kad prieš nacionalinį transliuotoją — LRT televiziją būtų vykdyta kibernetinė ataka.

  Centro vadovas Rimtautas Černiauskas BNS teigė, jog prieš LRT televiziją penktadienį nebuvo vykdyta kibernetinė "DDos" ataka, o jos sutrikimus, tikėtina, lėmė paprasčiausi gedimai.

  "Manau, mes pakankamai tvirtai galime sakyti, kad atakos "DDos" prieš LRT televiziją nebuvo, kol kas pagrindinė versija — techninis gedimas ir, matyt, reikės  vienos kitos dienos, kol žmonės peržiūrės ir nustatys, kur gedimas", — BNS sakė Černiauskas.

  Anot jo, "nedidelis procentas gedimų būna atakos, žymiai dažniau nutinka žmogiškos klaidos, maitinimo šaltinių ir konfigūracijos klaidos".

  Grandininė reakcija

  Penktadienį dėl kibernetinių atakų neveikė didieji JAV tinklalapiai: Netflix, Spotify, Twitter. Černiauskas teigė, kad kol kas trūksta duomenų apie galimas šių atakų sąsajas su LRT televizijos gedimais, tačiau neatmetė, kad jeigu LRT televizija gavo tam tikras paslaugas iš JAV ir po atakos nebegalėjo tinkamai veikti.

  "Grandininė reakcija, kad tiesiog tam tikros paslaugos Amerikoje nebuvimas įtakojo. Bet čia labai spekuliatyvus spėjimas", — sakė jis.

  Černiausko teigimu, daugiau sutrikimų Lietuvoje nepastebima — neveikia tik Valstybės tarnautojų registro puslapis, tačiau tai nesiejama su atakomis.

  O galbūt ataka

  LRT technikos direktorius Arnas Zuikis penktadienį LRT televizijos žiniose neatmetė kibernetinės atakos galimybės.

  "Taip, galima teigti, kad galimai tai yra kibernetinė ataka. Šiuo metu specialistai, daug specialistų dirba LRT ir tiria pasekmes ir ieško priežasčių, kodėl taip nutiko", — LRT televizijos žiniose sakė LRT technikos direktorius Arnas Zuikis.

  Tačiau jis teigė, kad kol kas įrodymų dėl atakos neturi.

  Zuikis teigė, kad įrodymų, jog ataka susijusi su kibernetiniais išpuoliais JAV nėra, tačiau sutampa išpuolių laikas.

  "Dėl to jau kalbėjome ir su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru, jie sako, kad tokiais nepatvirtintais duomenimis, sąsajų kaip ir nėra, bet kas galėtų paneigti, nes labai laiko sutapimas, beveik vienu metu, o tokio dydžio ir tokio stipraus "griuvimo" dar neturėjome", — tikino jis.

  Kaip pranešė JAV žiniasklaida, penktadienio rytą (JAV laiku) Jungtinėse Valstijose dėl programišių atakų Rytinėje pakrantėje neveikė Netflix, Spotify, Twitter.    

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (176)

  Dar šia tema

  Lietuvoje prasideda pirmosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos
  JAV kibernetinių reikalų koordinatorius atvyks į Lietuvą
  Putinas: Rusija nevykdo kibernetinių atakų prieš JAV
  NATO nesuformavo kibernetinio karo strategijos
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos