15:51 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  87

  Dešimt dienų tarptautinės NATO pratybos vyks Gruzijos teritorijoje. Mokymuose "NATO-Gruzija 2016" dalyvaus ir du Lietuvos kariai.

  VILNIUS, lapkr 10 — Sputnik. Lapkričio 10-20 dienomis Krtsanisi (Gruzija) vyks NATO vadovaujami štabų ir vadovybės mokymai "NATO-Gruzija 2016", praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Juose dalyvaus ir du Lietuvos kariuomenės štabo karininkai.

  Mokymuose kartu su Gruzijos ginkluotųjų pajėgų kariais taip pat treniruosis Belgijos, Bulgarijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Nyderlandų, Rumunijos, Slovėnijos, Turkijos, Vengrijos kariai ir dviejų šalių NATO partnerių — Makedonijos ir Ukrainos — atstovai.

  Mokymai vyks Vazianio karinės bazės nacionaliniame Krtsanisi mokymo centre, kuriame įsikūręs NATO ir Gruzijos karinio mokymo ir vertinimo centras.

  Ką išmoks pratybų metu

  "NATO-Gruzija 2016" yra brigados lygio kompiuterinės pratybos, kurių metu Gruzijos vadovaujamas tarptautinis štabas mokysis planuoti, koordinuoti ir vykdyti krizių valdymo operacijas.

  Pagrindinė pratybų treniruojamoji auditorija bus tarptautinis brigados štabas, kurio pagrindą sudarys Gruzijos kariuomenės atstovai ir prie jo prisijungs NATO sąjungininkų ir partnerių šalių kariuomenių atstovai.

  NATO pratybos Gruzijoje yra vienas iš NATO Velso susitikime suteikto Gruzijos gynybos gebėjimus stiprinti skirto esminių priemonių paketo komponentų. Pratybų metų bus išbandomas Gruzijos ir NATO šalių kariuomenių sąveikumas, vadovavimo grandinės efektyvumas, gebėjimas visapusiškai spręsti krizes, įtraukiant tarptautines ir nevyriausybines organizacijas, stiprinant karių ir civilių bendradarbiavimą.

  NATO pratybos Gruzijoje yra besitęsiančio karinio NATO ir Gruzijos bendradarbiavimo įrodymas ir priemonė stiprinti Gruzijos kariuomenę, kuri aktyviai prisideda prie tarptautinio saugumo įtvirtinimo.

  Tai antrosios NATO ir Gruzijos pratybos, pirmosios, pavadintos "Agile Spirit", vyko 2015 metų liepą, jose dalyvavo trys Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono štabo karininkai.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Karininkai supažindins moksleivius su kariuomenės veikla
  Belgijos kariai atsisveikino su Lietuva
  "Patriot" atvyksta į Lietuvą

  Svarbiausios temos